FerrariHaber

Beckham Ferrari’sini satıyor!


Merak etmeyin, D.Beckham kapitalist düzene baş kaldırıp da Ferrari’sini satmaya karar vermedi. Sadece 2001 yılının başında satın aldığı, model yılı eskiyen ve artık kullanmak istemediği Ferrari’sini daha fazla garajında muhafaza etmek istemeyip satılığa çıkartmış.

Futbol deyince akla gelen futbolcuların başında gelen David Beckham’ın siyah renkli Siper tip Ferrari’sini satmaya karar verdi. Ferrari 360 Spider D7 DVB özel plakayla kullanılıyordu. Konu ünlü bir futbolcunun otomobili olduğunda bazı koleksiyoncuların dikkatini çeken Ferrari 360 Spider F1, açık arttırma ile satılacak. Satış fiyatının tahmini olarak 100,000 İngiliz Pound’a ulaşması bekleniyor. Satılmaya başlandığı yıllardaki sıfır kilometre fiyatı ise yaklaşık 170 bin USD civarındaydı.

Araç H&H Classics şirketi tarafından Imperial War Museum’de satılacak. Henüz 12,553 km’de olan otomobilin 2001 yılından bu yana 16 yıldır bu denli az km yapılmış bir şekilde kalması da ve otomobilin sahibinin ünlü bir futbolcu olması değerini arttırıyor.

Coupe seçeneğinden sadece 60 kg daha ağır olan (1553 kg) otomobilde 3,6 litre V8 bulunuyor. Arka-ortada yer alan 3,6 lt’lik atmosferik V8 motor 400 HP gücünde. Ferrari 360 Spider arkadan itişli. Otomatik ve manuel şanzıman seçeneği olan 360 Spider’ı D.Beckham otomatik şanzımanlı olarak satın almış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir