HaberPeugeot

YENİ PEUGEOT 2008 FİYATLARI

29 Ocak 2020 tarihi itibariyle Peugeot Yetkili Satıcılarında yerini alan Yeni Peugeot SUV 2008, 148.500 TL’den başlayan lansmana özel fiyatları ile tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Yeni CMP (Common Modular Platfrom) platform ile üretilen 2008’de bu platformu ortak kullananlar arasında rekor sayılacak bir arka koltuk genişliği sunuyor. Bu özelliğiyle yeni Peugeot SUV 2008, sınıfının en kullanışlı ve çok yönlü araçlarından biri halini alıyor.

Yeni Peugeot SUV 2008, 4,30 metre uzunluğa ve 2,60 metre dingil mesafesiyle birlikte 434 litrelik bagaj hacmi sunuyor. Arka koltuklar katlandığında düz bir yükleme zemini oluşan bagajda, versiyona bağlı olarak sunulan iki katlı ayarlanabilir bagaj zemini alınarak bagajın fonksiyonelliğini destekleniyor.

Otomobilin içerisinde yenilikçi bir ön konsol görülüyor. Peugeot i-Cockpit isimli konsol tasarımında küçük boyutlu direksiyon simidi ve geniş dokunmatik HD ekran ile ergonomi arttırılmış. Şimdi de buna yenilikçi bir 3D yükseltilmiş holografik gösterge tablosu eklenmiş. Segmentte bir ilk olan Peugeot Peugeot i-Cockpit 3D ile tüm bilgiler doğrudan sürücünün görüş alanında toplanıyor. Gösterge paneli bilgiyi bir hologram gibi yansıtıyor. Göstergeler önem derecesine veya aciliyete bağlı olarak görüş alanına yaklaşarak sürücünün reaksiyon süresini yarım saniye kadar kısaltıyor.  

Yeni Peugeot SUV 2008  benzinli veya dizel motor ve altı ileri manuel ya da sekiz ileri tam otomatik EAT8 vites kutusu olmak üzere iki farklı güç ve aktarma organı seçimi sunuyor. Ayrıca kullanıcının sürüş deneyimini versiyona bağlı olarak “Eco”, “Normal” ve “Sport” olmak üzere farklı sürüş modları ile kişiselleştirmesini sağlıyor. Daha etkin bir sürüş güvenliği için isteğe bağlı olarak sunulan Grip Control eğim iniş yardımcısı (HADC) ile destekleniyor. Benzinli ya da dizel tüm motor ve şanzıman seçenekleri; Active, Active Sky Pack, Allure, ve GT Line olmak üzere dört farklı donanım seviyesiyle sunuluyor.

Mart ayında Türkiye’de satışa sunulması planlanan üç silindirli 1,2 litre hacimli turbo benzinli ve Euro 6d normuna uygun PureTech 130 S&S, 6 ileri manuel veya EAT8 8 ileri otomatik vites kutusu ile sunuluyor. 29 Ocak itibariyle satışta olacak dizel cephesinde ise, her biri dört silindirli 1,5 litre hacimli turbo dizel ve Euro 6d normuna uygun iki farklı seçenek sunuluyor: BlueHDI 100 S&S 6 ileri manuel, BlueHDI 130 S&S ise EAT8 8 ileri otomatik vites kutusu ile tercih edilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir