HaberMaserati

SADECE İKİ KİŞİYE ÖZEL MASERATI

Dünya’da sadece 100 adet üretilen, Maserati’nin “Royale” özel serisi tanıtıldı. Tasarım ve lüks konusunda markasının zirvesinde olan bu seriden ülkemize sadece iki adet giriş yapacak.

Kökleri 1986 yılına dayanan, 51 adet üretilen “Quattroporte Royale” modeline gönderme yapan özel model serisi bu sefer Quattroporte’nin haricinde Levante ve Ghibli modellerinde de devreye girerek daha fazla modelle yollarda olacak. Türkiye pazarı için ayrılan Levante Royale dizel ve Ghibli Royale SQ4 ise Mart ayında ülkemizde olacak.

isimli mavi ve yeşil renkte iki yeni özel renge sahip seride; 3.0 litrelik 275 HP gücündeki V6 dizel motor ile yine 3.0 litrelik 350 ve 430 HP güçlerindeki V6 benzinli motor seçenekleri yer alıyor. Üretimi 100 adetle sınırlandırılan ve Türkiye’ye biri Levante Royale dizel ve diğeri Ghibli Royale SQ4 olmak üzere iki adet ayrılan özel seri; Mart ayında ülkemizde olacak.

Levante Royale 21 inçlik Anteo Staggered Antrasit jantlar, Ghibli ile Quattroporte Royale modelleri ise 21 inçlik Titanium Antrasit jantlarla donatılıyor. Gümüş renkli fren kaliperler özel serinin ışıltısını tamamlıyor. Royale serisinin iç mekanı dokuma deri tekstilinin lüks ismi Zegna PELLE TESSUTA™ imzasını taşıyor. Koltuklardaki tek veya çift renkli Pieno Fiore deri döşemeler; hafifliği ve yumuşaklığıyla maksimum konfor sunuyor. İç mekanda dikkat çeken diğer özellikler arasında; Levante’de Metal Net, Ghibli’de Ebony (abanoz) ve Quattroporte’de Black Piano temalı parlak süslemeler, Bowers & Wilkins ses sistemi, elektrikli açılır cam tavan ve karartılmış camlar yer alıyor. Ayrıca her araç içerisinde, özel serinin imzası niteliğindeki “100 adedin biri” yazılı plaka bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir