DSHaber

KOMPAKT PREMIUM SEGMENTTEKİ DS 4 YENİLENDİ!

DS Automobiles, DS 7 Crossback, DS 3 Crossback ve DS 9’un ardından şimdi de DS 4 ile ailesini geliştirmeye devam ediyor. Kompakt premium segmentteki DS 4, kendine özgü şekliyle üç farklı versiyon ile sunuluyor: DS 4, DS 4 CROSS ve DS 4 PERFORMANCE LINE.

DS 4 4,40 metrelik uzunluğu ve 1,47 metrelik yüksekliği,  1,83 metrelik genişliği ve 20 inçe kadar hafif alaşım jant seçeneklerine ev sahipliği yapıyor.

Ön taraf yeni, kendine has farıyla karakterize edildi. Oldukça ince farlarda, matrix ve adaptif ışıklandırmayı bir araya getiren DS MATRIX LED VISION sistemi bulunuyor. Farlar ek olarak her iki tarafta iki LED hattından, toplam 98 LED’den oluşan gündüz farlarını da içinde barındırıyor. DS WINGS farlarla ızgarayı birbirine bağlıyor. Tercih ettiğiniz modele bağlı olarak bu detay, üç boyutlu ızgarada öne çıkan kademeli büyüklüklerde elmas ucu motifleri bulunan iki parçadan oluşuyor. Ek olarak, uzun kaput, hareket sağlayarak silüete dinamik bir görünüm katıyor.

Profil, akıcılıkla keskin hatları bir araya getiriyor. Gizli kapı kolları, yan tasarımdaki heykelsi yüzeyler ile uyum sağlıyor. Gövde tasarımı ile aerodinamik tasarımlı ve 20 inçlik jant seçeneği de olan büyük tekerleklerin oranı DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden geliyor. Otomobil bu sayede görkemli ve özel bir görünüme sahip.

Arka tarafta tavan, teknik bilgi birikiminin bir göstergesi niteliğindeki emaye yüzey baskılı arka camın dik kavisiyle oldukça aşağı uzanıyor. Silüet, zarif olduğu kadar aerodinamik açıdan etkili de. Arka çamurluklar, kıvrımları ve C sütununu vurgulayan, DS logosunu taşıyan siyah renkli keskin köşeleri ile fit ve güçlü bir tasarım ortaya koyuyor. Arkada, lazer kabartmalı pul efekti ile yeni nesil özgün aydınlatma grubu  bulunuyor.

DS 4 CROSS, çamurlukların alt kısmına yapılan özel koruma ve mat siyah boya dokunuşlarıyla SUV’lara gönderme yapıyor. Yan camların çerçevelerinin parlak siyah üst kısımları, parlak siyah ızgara, dikkat çeken alaşım jantlar, tavan rayları ve gövde rengi tavan işe son noktayı koyuyor. Özel bir seçenek olarak DS 4 CROSS, kum, kar ve çamur modlarıyla yüksek yol tutuş sağlayan gelişmiş çekiş kontrol sistemine ve eğim iniş yardımcısına sahip olabiliyor.

Daha dinamik olan DS 4 PERFORMANCE LINE, siyah tasarım paketiyle siyah dış süslemelere (DS WINGS, arka aydınlama grubu arasındaki şerit, ızgara ve yan cam çerçeveleri) ek olarak dikkat çeken siyah alaşım jantlar ve özel iç mekan tasarım konseptine sahip.

PureTech 130, 180 ve 225 beygir gücü sunan benzinli modeller ve 130 beygirgücü sunan BlueHDi dizel motor seçeneklerinin tümü  8 ileri oranlı tam otomatik şanzımana sahip olacak. Turbo beslemeli 180 beygir gücü sunan dört silindirli benzinli motor, 110 beygir gücü sunan elektrik motoru e-EAT8 elektrikli otomatik şanzımanla bir araya getirilerek sistem olarak 225 beygir gücüne ulaşılmıştır. Motor, arka aksın arkasında yer alan yeni, daha küçük ve daha yüksek kapasiteli hücreleri olan daha verimli aküyle çalışmaktadır. Böylelikle tam elektrikli sürüş modunda (WLTP karma koşullar çevriminde) 50 km’den fazla menzil sağlıyor.

 

Tasarım Direktörü Thierry Metroz “Daha kalemimizin ilk darbesini bile vurmadan, teknik platformu şekillendirmek için mühendislerimizle iki yıl çalıştık. Yaratıcı sürece başladığımızda yeni bir konsept tasarlamak için sahip olduğumuz manevra imkanı inanılmazdı. Otomobilin DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden ilham alarak yaratılmış silüeti, daha önce görülmemiş boyutlarıyla segmentin içinde özel bir yere sahip. Ana hatları atletik, oldukça kaslı, kompakt ve büyük jantlar üzerine oturuyor. İşin sonunda ortaya hem aerodinamik, hem etkili ve hem de karizmatik bir otomobil çıktı.” dedi.

DS Automobiles Ürün DirektörüMarion David, , “DS 4, kompakt premium segmentin ana hatlarını yeniden belirlemek için tasarlandı. İki gövde şeklinden etkilenen müşterilerimize özel tasarlandı: modern ve çekici SUV Coupé ile geleneksel kompakt hatchback. Tasarımının her aşamasında, bu iki segmente uygun olma düşüncesi fikirlerimize yön verdi.” dedi.

DS 4; Türkiye pazarında 2022 yılı ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Faaliyette olan üç DS STORE’dan DS STORE İstanbul ve DS STORE Ankara’da bulunan DS VIRTUAL VISION sanal gerçeklik ünitesinin saat kayışı tasarımlı nappa deri döşemeli koltuğunda oturarak müşteriler kendi tasarımlarını seçebilir ve sanal gerçeklik başlığı yardımıyla, tasarımlarını hem otomobilin dışından hem de içinden gerçek ebatlarıyla görebilirler. DS 4, 2021’in dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir