Yeni Nesil CLIMACHILL

adidas’ın Yeni Nesil CLIMACHILL Koleksiyonu ile
Sıcağı Durdur, Serinliği Hisset

 

– CLIMACHILL teknolojisindeki gelişmeler sayesinde, SS17 Koleksiyonu adidas’ın bugüne kadarki en iyi serinletme performansına sahip ürünlerinden oluşuyor

– Yeni CLIMACHILL NYLON kadın sporcular için özel olarak tasarlandı

– Yeni DELTA İPLİKLER kumaş içerisindeki hava akışını arttırıyor ve
kumaştaki daha az ıslaklık sağlıyor

– SS17 CLIMACHILL Kampanya Yüzleri
800m Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu David Rudisha ve Heptatloncu Nadine Visser

 

adidas sporcuların hava koşullarına çabuk uyum sağlamalarına, en sıcak havalarda bile serin ve kuru kalmalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlanan, serinletme teknolojisi CLIMACHILL’ in yeni nesil ürünlerini tanıtıyor. Yeni CLIMACHILL daha iyi nem kontrolü ve kumaş üzerinde daha az ıslaklık sağlarken, aynı zamanda hafiflik konforu da sunuyor. adidas, kadın sporculara özel olarak ise, yeni bir kumaş çözümü olan CLIMACHILL NYLON’ u yarattı.

 

Yeni CLIMACHILL NYLON kadınlara sıcak havada yapılan zorlu antrenmanlarda ekstra konfor sağlamak üzere tasarlandı. Bu malzeme, yüksek derecede esnek dokusu ile, daha fazla esneklik, destek ve daha iyi dokunuş hissi sağlamasının yanı sıra, daha yüksek opaklıkta bir dokuya da sahip. Kumaşın ter emme özelliği ve alüminyum katmanı, hızlı bir serinlik hissiyaratıyor. Kumaş ayrıca, gelişmiş koku yönetimi ve dayanıklılık özelliğine de sahip.

 

adidas, İlkbahar Yaz 2017 Sezonu için CLIMACHILL’ in performansını geliştirmeyi hedefledi ve sporcuların yüksek sıcaklıklarda daha kuru ve daha rahat kalmalarını sağlayabilmek için, kumaşının içine Delta İplikler ekledi. Bu iplikler, hava akımı sağlayan mikro kanallardan oluşuyorlar. Yeni sezonun CLIMACHILL ürünlerinde aynı zamanda hızlı serinlik hissi sağlayan alüminyum katman ve ısıyı vücuttan daha etkin bir biçimde dışarı ileten titanyum içeren yassı iplik bulunuyor.

 

Yeni sezonun öne çıkan ürünleri:

  • Kadınlara özel CLIMACHILL TANK, kadın sporcuların, en sıcak havalarda yapılan antrenmanlarda bile kuru, serin ve rahat kalmalarını sağlamak üzere tasarlandı. Kadınlara özel CLIMACHILL NYLON aynı unisex CLIMACHILL gibi teri uzaklaştıran bir kumaşa sahip olmakla birlikte, kadın sporcuların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde daha fazla esneklik ve opaklığa da sahip. Ek olarak, kumaşın alüminyum katmanı hızlı bir serinlik hissi yaratırken, naylon ise daha iyi dokunma hissi ve konfor ile dayanıklı bir yapıya sahip.
  • Erkeklere özel CLIMACHILL FREELIFT TİŞÖRT, kumaşın iç kısmına yerleştirilen ve cilde daha iyi hava akışını sağlayan Delta İplikler ile geliştirildi. Böylece, antrenman tişörtünün daha hızlı kuruması ve daha düşük daha az ıslaklık sahip olması sağlandı. Bu yeni antrenman tişörtü, bir önceki ile aynı nefes alabilen yapıya ve termal konfor performansı seviyesine sahip. Sporcunun serin ve kuru kalmasına, böylece vücudunun ısıya daha iyi uyum sağlamasına ve en sıcak havalarda bile daha güçlü performans sergilemesine yardımcı oluyor. Antrenman tişörtünün vücuda oturuşu ise benzersiz bir “Lift Height” dokusuyla iyileştirildi. Bu iyileştirme ile ürün, baş üstü hareketlerden squata kadar tüm hareket çeşitlerine uyum sağlıyor. Yeni kumaş ayrıca, koku giderici özelliklere sahip olan Polygien de içeriyor.

Yeni CLIMACHILL kampanyasında, 800m Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu David Rudisha ile parkur ve sahalarda yeni yeni kendini gösteren sporculardan biri olan Nadine Visser yer alıyor.

800m Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu David Rudisha şu yorumu yaptı:

“Bir atlet olarak, hedeflerime ulaşmak için vücudumu değişiklik koşullarla sınamam çok önemli. Antrenmanlarımı açık havada yapmak da vücudumun yeni ve farklı şekillerde çalışmasını sağlıyor. CLIMACHILL vücudumun yüksek sıcaklıklara daha etkin bir biçimde uyum sağlamasına izin veriyor, böylece ben de antrenmanlarımda doğayı kendime ait bir spor salonu gibi kullanarak kendimi zorlamaya ve yaratıcı olmaya devam edebiliyorum.”

 

#climachill

 

adidas CLIMA Nedir?

Markanın tescilli performans sıcaklığı yönetim sistemi olan adidas CLIMA’ nın içerisinde dört temel hava durumu çözümü bulunuyor.Bunlar: CLIMACHILL (sıcak hava), CLIMAHEAT (soğuk hava), CLIMASTORM (rüzgar ve yağmurlu hava), CLIMAPROOF (karlı, rüzgarlı ve yağmurlu hava). CLIMA teknolojisi adidas markasının genelinde, tüm sporların ayakkabıları, giysileri ve aksesuarlarına uygulanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir