BMWHaberHaftanın Otomobili

BMW 2 Serisi Gran Coupe Fiyatları Belli Oldu

BMW’nin kompakt segmentteki en yeni temsilcisi Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe benzinli motoruyla 295.500 TL’den başlayan fiyatlarla 7 Mart’ta Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda.

BMW’nin önden çekişli platformu üzerinde geliştirilen ve sahip olduğu teknolojik yeniliklerin çoğunu Yeni BMW 1 Serisi’nden alan Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe, biri benzinli diğeri dizel olmak üzere üç silindirli iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak.

BMW 2 Serisi Gran Coupe 1.5 litre hacminde 3 silindirli dizel ve benzinli motor seçenekleri yer alıyor. Dizel motorun  başlangıç fiyatı ise 308.400 TL. BMW Efficient Dynamics ailesinin en son üyesi olan bu verimli motorların ilkini 116 HP güç ve 270 Nm tork üreten BMW 216d Gran Coupe oluşturuyor. BMW 218i Gran Coupe’deki 1.5 litre hacmindeki benzinli motor seçeneği ise 5.2 litreye kadar inen karma yakıt tüketimi ile 140 HP güç ve 220 Nm sunarak 0-100 km/s hıza 8.7 saniyede ulaşıyor. Tüm motor seçeneklerinde 7 ileri çift kavramalı Steptronic şanzıman standart olarak sunuluyor. Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe’nin zirvesini ise M235i xDrive temsil ediyor. BMW M235i xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi, mekanik Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel sistemi, M Sport direksiyon kutusu ve M Sport frenleri ile serinin en güçlü versiyonunu oluşturuyor. 8 ileri Steptronic şanzımanın görev yaptığı bu versiyonda en hızlı kalkışın yapılmasına yardımcı olan Launch Control modu da bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir