BMWHaber

BMW M’LERLE ÇILDIR

BOM, Çıldır Gölü ve Sarıkamış’ta Kar ve Buz Sürüş Etkinliği’in 6.’sı düzenledi. BMW M240i, M4, M5, 320i, MINI Countryman ve Land Rover ailesi de etkinliğe dahil.

Bir benzerine ancak Kuzey Avrupa ülkelerinde ulaşılabilecek olan, adrenalin dolu etkinliğe bu sene Çıldır Gölü üzerinde BMW ve MINI ile yapılan buz sürüşüne, Sarıkamış’ta Land Rover Experience ile off-road kar sürüşü de eklendi. Dört günlük dolu dolu eğlence, eğitim ve adrenalin sunulan etkinliğin başlangıç fiyatı ise 5950 TL.

Tamamen kar ve buzla kaplı, kalınlığı 40 cm’yı geçen Çıldır gölü üzerinde, Kuzey Avrupa ülkelerindeki gibi eğitim ve test pistlerine uygun şekilde hazırlanan parkurda ileri sürüş teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. Eğitimde kullanılan araçlar arasında milyonluk fiyatlarıyla şaşırtan spor otomobilleri, BMW M5 Competition, BMW M4 Competition haricinde performans odaklı modellerden, BMW M240i xDrive ve Yeni BMW 320i M Paket bulunuyordu. Çivili lastikli yüksek performans araçları haricinde buz üstünde kış lastikleriyle parkur tamamlayan MINI John Cooper Works Countryman ALL4 da kullanıldı.

Katılımcılar BOM Akademi eğitmenleri eşliğinde, hem standart kış lastikleri hem de çivili yarış lastikleri ile otomobillerin sınırlarını zorladı.  Alp Dağları’yla birlikte toz kristal karın yağdığı nadir bölgelerden biri olan Sarıkamış’ta ise yine BOM Akademi’nin profesyonel eğitmenlerinin eşliğinde Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar, Yeni Range Rover Evoque, Land Rover Discovery ve Yeni Land Rover Discovery Sport modelleriyle Land Rover Experience off-road kar sürüşü yapıldı. Uçak biletlerinden, transferlere, yeme içmeden tüm eğitimlere kadar dahil olan dört günlük programa sahip etkinliğin ücreti 5950 TL+KDV’den başlarken diğer detaylar için www.bomakademi.com adresine bakılabilir.

BOM, CEM BÖLÜKBAŞI İLE SÖZLEŞME İMZALADI

2008 yılında, ülkemizde motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurtdışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla kurulan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2020 sezonu lansmanını da Kars’ta gerçekleştirdi. Ülkemizi sanal arenada başarıyla temsil eden ve dünya ikinciliğine kadar yükselen Cem Bölükbaşı, Borusan Otomotiv Motorsport ile profesyonel sözleşmeye imza atarak takımın ‘Genç Yetenek’ projesi kapsamında gerçek pistlere transfer oldu. 2018 yılında ‘Sanaldan Gerçeğe giden Yol’ sloganı ile kurulan BOM E-Team’in misyonuna da paralel atılan bu önemli adım, espor yeteneklerinin motor sporlarına olan ilgisini artırmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir