DSHaber

DS Ailesinde tüketim avantajı

Otomobil yakıt tüketimi ve verimliği artık çok daha hassas bir noktaya geldi. Bu konuda özenli olan DS Automobiles, Avrupa’nın en çok satan çok enerjili 30 otomobil markası arasında, ortalama CO2 emisyonları açısından ilk sırada yer alıyor. Premium üretici, WLTP verilerine göre 97,3 g/km emisyon değeriyle enerji geçişinde referans marka konumunda yer alıyor.

DS Energy Coach: Her frenlemede mükemmellik hedefi sunan DS 9 E-TENSE 4×4 360 için DS Performance ve çifte Formula E şampiyonu Jean-Éric Vergne ile geliştirilen DS Energy Coachuygulaması, sürücünün yavaşlama sırasında enerji geri kazanımını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Puanlar orta ekranda görüntüleniyor. Jean-Éric Vergne, “Çifte Formula E şampiyonu ve DS Automobiles elçisi olarak, her fren yaptığınızda verimliliği analiz eden bir uygulama geliştirerek DS 9 E-TENSE 4×4 360 projesine katılmak istedim. Doğrudan %100 elektrikli yarıştan ilham alan DS ENERGY COACH, sürücünün frenleme performansını görüntülemesini ve geri kazanım puanını iyileştirmesini sağlıyor. Günlük sürüşte rekabet edebilmenizi sağlayan, paha biçilmez bir uygulama!” şeklinde konuştu.

Şarj edilebilir hibrit modellerin kullanımı söz konusu olduğunda, DS Automobiles’in E-TENSE şarj edilebilir hibrit serisinin sürücüleri örnek öğrenciler olarak gösteriliyor. DS 7 CROSSBACK ve DS 9 müşterilerinin kat ettiği günlük ortalama mesafe, %70 elektrik motoru kullanım oranı ile 72 kilometre oldu. Portekiz ve Belçika’da sırasıyla %78 ve %77 oranları ile rekor kırıldı. DS Automobiles sürücülerinin büyük çoğunluğu E-TENSE şarj edilebilir hibrit ailesininverimliliğinden en iyi şekilde yararlanmasıyla enerji verimliliğini artırmak çok daha kolay hale geldiğini belirtiyorlar.

E-TENSE şarj edilebilir hibrit modellerin bilgi-eğlence sistemine otomatik olarak yüklenen PLUG-IN REMINDER uygulaması, aracını şarj noktalarında yeterince şarj etmeyen sürücülere bir hatırlatma gönderiyor. Beş gün ve şarj edilmeden tamamlanan en az on yolculuktan sonra, öneri şeklinde bir ilk uyarı görüntüleniyor. Uygulama, şarj edilebilir hibrit güç ünitesinin kullanımını en üst düzeye çıkarmak için şarj edilmesini öneriyor. Mesajlar devam ederken, şarjsız 100 yolculuktan sonra “yanlış” kullanım hatırlatması görüntüleniyor.

Lansmanından bu yana elektrik enerjisine geçişi stratejisinin merkezine yerleştiren DS Automobiles, 2019’dan beri %100 elektrikli ürün serisi kullanıcıları ile buluşuyor. 136 ila 360 beygir aralığında güce sahip %100 elektrikli DS 3 CROSSBACK E-TENSE, DS 4 E-TENSE, DS 7 CROSSBACK E-TENSE ve DS 9 E-TENSE şarj edilebilir hibrit modeller sayesinde, her DS modelinde bir elektrikli güç ünitesi yer alıyor. 2024’ten itibaren, markanın her yeni modeli sadece %100 elektrikli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir