HaberMercedes-Benz

Efsanevi SL Türkiye’de

Mercedes-AMG SL 43 & Mercedes-AMG SL 63 4MATIC olarak artık Türkiye’de

SL, 70 yıllık köklü geçmişiyle safkan bir yarış otomobilinden üstü açık lüks bir spor otomobile dönüştü ve bir efsane olarak otomobil tarihine adını yazdırmış durumda. Yeni Mercedes-AMG SL bu köklü tarihe bir başka kilometre taşıyla damgasını vuruyor. Orijinal SL ruhu ve sportifliği modern Mercedes-AMG lüks ve teknolojisiyle birleşiyor. 2+2 koltuklu roadster yeni motor seçenekleri ile teknoloji meraklısı alıcıları hedefliyor. Ön aksta nispeten hafif dört silindirli motor ve arkadan itiş kombinasyonu ile Mercedes-AMG SL 43 ayrıca üstün sürüş dinamikleri sunuyor.

  • Mercedes-AMG SL 43 & Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+, Formula 1™’den aktarılan elektrikli egzoz gazı turbo beslemesi özelliğiyle dünyada ilk niteliği taşıyor.
  • Doğrudan Formula 1™’den aktarılan bu teknoloji, Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı tarafından uzun yıllardır kullanılıyor.
  • Yeni nesil turbo, tüm devir bandı boyunca ani gaz tepkisi sunarak, verimliliği artırırken daha da dinamik bir sürüş deneyimi sunuyor.
  • AMG ailesinin yeni üyeleri Mercedes-AMG SL 43 ve Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ zengin standart donanımıyla da öne çıkıyor.

Yeni Mercedes-AMG SL 43 ve Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+, Formula 1™’den aktarılan elektrikli egzoz gazı turbo beslemesi özellikleri ile dünyada ilke imza atıyor. Yeni otomobillerde SL ruhu ve sportifliği Mercedes-AMG lüks ve teknolojisiyle birleşirken ıslak kavramalı ve arkadan itişli AMG SPEEDSHIFT MCT 9G şanzıman sayesinde hızlanma esnasında gaz emirlerine daha süratli tepki veriliyor. Üstün AMG Sürüş Performansı için geliştirilen alüminyum kompozit roadster mimarisi ile seride 1989’dan bu yana ilk defa 2+2 oturma düzeni tasarlandı.

Zarif dış tasarım detaylarına sahip, AMG ailesinin yeni üyeleri aynı zamanda zengin standart donanımlarıyla da öne çıkıyor. Hem dinamikleri hem de verimliliği artıran AMG Aerodinamik Paketi sayesinde de hava akışı talebe göre yönlendirilip aerodinamik performans geliştiriliyor. Elektrikli tente tavan ise yeni SL’lerde ağırlığı 21 kilogram azaltıyor ve daha düşük bir ağırlık merkezi sunuyor. İç mekânda ise analog ve dijital dünyayı buluşturan hiperanalog kokpit ile lüks koltuklar bulunuyor. 

AMG yüksek performanslı kompozit fren sistemi sayesinde de fren mesafesi kısalırken kontrollü yavaşlama olanağı sağlanıyor. İki otomobilde de standart olarak sunulan arka aks yönlendirmesi de daha dengeli ve çevik bir sürüş deneyimi yaratıyor. Mercedes-AMG ailesinin yeni üyeleri AMG DYNAMIC SELECT ve AMG DYNAMIC PLUS sürüş modlarıyla tüm beklentilere yanıt veriyor. Ayrıca MBUX ve sürüş destek sistemiyle yolculuk kolaylaşırken akıllı cihazlarla bağlantılı çok sayıda hizmet seçeneği de bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir