BMWHaber

EN GÜÇLÜ BMW, M5 CS

CS versiyonlarını M2, M3 ve M4’te görmeye alışmışken ilk kez M5’te görüyoruz.  Bu logo, daha fazla güç, daha az ağırlık ve daha güçlü bir aerodinamiyi getiriyor. Daha güçlü bir otomobil üretmeyi her zaman cezbedici bulan BMW, M5 Competition müşterilerinin de taleplerini dikkate alarak ilk kez M5 için bir CS (Competition Sport) versiyonu yollara çıkarttı.

BMW M5 CS (Competition Sport) ortaya çıktı. M5 Competition’ın 625 HP gücünde S63 kodlu turbo V8 motoru BMW M5 CS’te ise 635 HP güç üretiyor. 750 Nm’lik maksimum tork ise korunmuş. Yapılan iyileştirmelerle M5 CS’in 0-100 km/s hızlanması için sadece 3,0 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Bu değer M5 Competition’dan 0,3 saniye daha iyi. M5 CS’teki 305 km/s’de sınırlandırılmış olan maksimum hız ise değişmemiş.

BMW, M5 CS’in özellikle pistte çok daha çevik olduğunu belirtilirken hafifliği ön planda tutulmuş. M5 Competition’dan 70 kg daha hafif olan M5 CS’te  karbon-seramik frenler, plastikle güçlendirilmiş karbon kompozit motor kaputu, yeni spoylerler, hafif aynalar ve hafif ön koltuklar gibi farklar ile 70 kg hafifleme sağlamış.

Sarı renkli LED gündüz farları, bronz altın karoser detayları ve jantlarıyla tasarımda farklılıklar yaratılmış. İç mekanda da CS logoları, efsanevi yarış pisti Nürburgring Nordschleife’nin simgesi olan detaylarla bezeli koltuklar, M5’te ilk kez sunulan arkada 2 kişilik bağımsız koltuk gibi detaylar fark yaratıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir