Aksesuar

FERRARİ SAATİ

FERRARI’NİN 70.YILINA ÖZEL SAAT! Techframe Ferrari 70 Year Tourbillon Chronograph

Birçok otomobil üreticisinin saat markalarıyla ortak çalışmaları oluyor. Ama bu seferki çok özel. İki dev marka, Hublot ve Ferrari ortaya bir sanat eseri çıkartmış. Hublot imzalı Ferrari logolu kol saati İsviçre’de düzenlenen Baselworkd expo’da sergilendi.

Tasarımına Ferrari’nin yöneticisi Flavio Manzoni liderlik ederken markanın tarihçesi ve gücüne atıfta bulunana detaylar kullanıldı. Tasarımı haricinde içerisinde de Hublot’nun en etkileyici mekanizması HUB6311 kullanılmış. Tourbillon chronograph mekanizma yerçekiminin negatif etkisiyle hareket ediyor. 5 günlük de güç rezervi bulunması saati kolunuzdan çıkarttıktan sonra zamanın gerisinde kalmamasını sağlıyor.

 

45 mm çapındaki saatin 30 metre su geçirmezlik özelliği, bunun bir dalış saati olmadığını sadece suya karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor.

İskelet tasarımlı saatin tüm mekanizması gözler önünde bulunuyor. Saatin gövdesi karbon fiber, titanyum ya da rose gold olarak alınabiliyor. Karbon fiber gövde PEEK olarak adlandırılan bir yöntemle üretiliyor. Hublot bunun açılımı olarak Polyether Ether Ketone tanımını yapıyor. Bu malzeme de saatin kendisi kadar ilginç. Mühendislik ve medikal alanlarıda kullanılan renksiz, organik bir plastik malzeme olan PEEK, mekanik ve kimyasal olarak dayanıklılığıyla meşhur.

SADECE 70 ADET ÜRETİLDİ!

Çok özel olan bu saatin üç versiyonu (Titanium, King Gold, Carbon) bulunuyor. Her birinden ise ten sadece 70 adet üretildi. Fiyatları ise 125.000 USD ile 156.000 USD arasında değişiyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir