HaberMercedes-Benz

GÜÇLÜ, HIZLI, DAYANIKLI: ZIRHLI G63

 

 

Brabus, Mercedes-AMG’den zırhlı bir canavar çıkarttı. 1977 yılında kurulan Brabus Mercedes-Benz logolu otomobilleri modifiye etme konusunda uzmanlaşan marka ilk kez zırhlı bir araç üretti.

İlk kez zırhlı bir model üreten Brabus, bunu markanın efsanevi SUV’u G Serisi’yle sunuyor. Pure, Luxury ve Mission olmak üzere üç farklı donanım paketine sahip olan araçta, karoser üstünde vinç ya da kaçış için tavan kapağı gibi özellikler sunuluyor. İçerisinde 5 noktadan bağlantılı kemerle mi yoksa Alkantara döşemelerde lüks bir SUV’da mı oturmak istediğinize seçtiğiniz donanımla karar veriyorsunuz. Kızıl ötesi ve gece görüş sistemi sunulan otomobilde, dışarıdan bağımız hava sistemi, yangın söndürme sistemi ve özel 360 derece aydınlatma sistemi bulunuyor.

Brabus’un Invictus adını verdiği aracın koruma seviyesi VR6 Plus  ERV (Explosion Resistant Vehicle) derecesinde. Yani aracın tamamı uzun namlulu otomatik silah saldırılarına karşı 6. Seviyede koruma altında olduğunu bir araç. Yanındaki patlamalara karşı da koruyucu olan araç adeta, hızlı, lüks bir tank gibi görünüyor.

Yapılan değişikliklerle otomobile 1 ton ağırlığında kurşungeçirmez parça harcanmış. Bu da aracın, süspansiyon, fren ve motor kısmının güçlendirilmesini gerektirmiş. Yerden 60 mm daha yükseltilen araçta, önlerde altı pistonlu fren kaliperleri, 402 mm diskler, arkada dört pistonlu kaliperler ve 380 mm diskler yerleştirilmiş.

Motor’da, Mercedes-AMG G63 için geliştirilen Brabus performans kit PowerXtra B40S kullanılmış. 4.0 litre twin turbo benzinli V8 motor, Brabus’un çift turbosu, bir kompresörü ve özel işletim sistemiyle 800 HP güç ve 1000 Nm tork üretiyor. Maksimum hızı 210 km/s’de limiti otomobilin 0-100 km/s hızlanması 8.2 saniye sürüyor. Ortalama yakıt tüketimi ise 21.3 lt/100 km olarak açıklanıyor.

Aracın tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir