HaberHonda

İŞTE YENİ HONDA CİVİC SEDAN

Tüm Dünya’da aynı tasarımla satılan Honda Civic Sedan ortaya çıktı. 11.Nesil Honda Civic Sedan tasarımıyla artık daha olgun görünüyor. Ağırbaşlı hatları onun kompakt sedandan çok orta sınıf sedan sınıfına göz kırpmasına yol açmış. Yaklaşık 10 mm genişletilen otomobilin dingil mesafesi yaklaşık 35 mm uzatılmış. Otomobilin karoser rijidiğinin de iyileştirildiği belirtiliyor. LED far ve stoplar kullanılan otomobilde iyi bir aydınlatma sunulduğu belirtiliyor.

Otomobilin içerisine baktığımızda da dışarıda olduğu gibi şık detaylar fark ediliyor. 12 hoparlörlü Bose marka ses sistemi ile premium donanım sağlayan Civic, içerisinde standart olarak sunulan 7 inçlik dokunmatik multimedya ekranı sınıf standartlarına göre küçük kalsa da yenilikçi tasarımı ve konumuyla göze çarpıyor. Bununla birlikte dijital gösterge grubuyla da modern görünüm elde edilmiş. Ön konsolu şerit halinde saran havalandırma ızgarası tasarımı ile klasik otomobillere de gönderme yapılmış.

Dünya’da ilk kez kazada oluşabilecek beyin yaralanmalarına karşı özel önlem sağlayan hava yastığı sunulan otomobil olduğu belirtiliyor. Simit şeklindeki hava yastığı ile sürücü korunmaya alınmış.

İki motor seçeneği bulunan Civic Sedan’da 2.0 benzinli atmosferik motor 158 HP gücünde. Diğer motor seçeneği ise 180 HP’lik 1,5 litre turbo benzinli motor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir