Haber

MERCEDES S SERİSİ MAKYAJLANDI

Mercedes S Serisi makyaj operasyonunda yakalandı. Otomobilin önünde küçük değişiklikler yapılmış. Farlar yenilenmiş. Stoplarda da küçük dokunuşlarla güncelleme yapılmış.

 

MOTORLAR DA YENİLENDİ

Tasarımda büyük farklar beklenmezken motor seçenekleri güncellenmiş. Motor seçenekleri arasına 408 HP’lik yeni altı silindirli benzinli motor 500 Nm maksimum tork sunma iddiasında. Yeni 4,0 litrelik çift turbo dizel V8 motor 476 HP gücünde. Maksimum tork 700 Nm olarak bekleniyor. Yeni bir hibrit motor da beklenen motorlar arasında.

 

Motor seçenekleri haricinde ağırlıklı olarak otonom sürüş teknolojilerinin geliştirildiği otomobilde yol testleri tüm hızıyla devam ediyor. Tam otomatik olarak hızlanıp fren yapan öndeki araçla olan mesafeyi ayarlayan sistemin en gelişmiş versiyonlarından biri için hazırlanılıyor. Bu tip sistemler için aşılması en zor konulardan biri de özellikle şerit değişimleri ve köşe dönüşleri. Bu konu üzerinde de geliştirmeler yapılıyor. Yolda karşılaşılan “gişe” gibi farklı durumlarda da otonom sürüşün sorunsuz çalışması için özen gösteriliyor.

S Serisi’nin Dynamic Select, Eco ve Comfort olmak üzere üç modu bulunan sürüş kişiselleştirme sistemine de otonom sürüş özelliklerine göre güncellemeler yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir