HaberMichelin

Michelin’den Yeni Nesil 4 Mevsim Lastiği

Michelin CrossClimate 2 ile yılın hangi döneminde olursa olsun sürücülerin karşılaşabileceği hava koşullarının çoğuyla başa çıkma iddiasıyla ortaya çıktı. Avrupa genelinde eş zamanlı olarak piyasaya sürülen Michelin’in yeni nesil Dört Mevsim lastiği, kuru ve ıslak zeminde frenleme performansı, enerji verimliliği ve uzun ömürlülük açısından bir yaz lastiğinin faydaları ve bir kış lastiğinin, karlı zeminde ve düşük sıcaklıklarda yol tutuşu ve frenleme performansını birlikte sunma amacıyla ortaya çıktı. Michelin CrossClimate 2’nin yanaklarında bulunan 3PMSF (3 Zirveli Kar Tanesi) logosu, kış lastiklerinin zorunlu olduğu ülkelerde dahi kışın bu lastiğin kullanılabileceğini gösteriyor.

Yenilikçi teknolojilerle son kilometreye kadar yüksek performans

Michelin CrossClimate 2, bileşenleri ve sırt yapısı başta olmak üzere bileşenlerinin tümünü kapsayan yenilikçi bir ileri teknolojiler kombinasyonunu bünyesinde barındırıyor. Sırt yapısı için kullanılan malzemeler ile sırt deseni arasında mümkün olan en etkin dengeyi sağlayacak ve ilk kilometreden son kilometreye, bir başka deyişle yasal diş derinliğine ulaşana kadar uzun süre yüksek performans veren yeni nesil Dört Mevsim lastiklerin üretilebileceğini gösterecek şekilde geliştirildi. Hem yeni hem de aşınmış şekliyle Michelin CrossClimate 2, 2020 ve 2021 yıllarında gerçekleştirilen dokuz testin altısında (esas olarak frenleme ve yol tutuş performans testleri) zirvede yer aldı.

Uzun Ömürlü Performans

Bu sayede lastikler daha seyrek değiştiriliyor –ve sadece lastiklerin kullanım ömrü bittiğinde değiştiriliyor- ve bu sürücüler ve gezegenimiz için bir kazan-kazan durumu oluşturuyor. Kullandıkları lastiklerin daha uzun ömürlü olması sayesinde vermiş oldukları paranın karşılığını daha iyi alan sürücüler için lastiklerin üstün yuvarlanma direnci her kilometrede yakıt tasarrufuna katkıda bulunuyor. Daha az lastiğin değiştirilmesi, kullanılacak hammaddenin azalacağı ve daha az atık çıkacağı anlamına gelir. Geliştirilmiş yuvarlanma direnci her kilometrede daha düşük CO2 emisyonlarına eşit. Michelin CrossClimate 2 lastiğinin yuvarlanma direnci, benzer standartta bir lastiğinin yuvarlanma direnci ile karşılaştırılabilir.

Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya başta olmak üzere yedi Avrupa fabrikasında üretilen Michelin CrossClimate 2, 15 ila 20 inç jantlar için 105 ebatta temin edilmekte olup, bu üretim bakımından zorlu bir görev anlamına geliyor. Bir önceki seri olan Michelin CrossClimate+ kataloğundan %40 daha geniş olan listede 65 yeni ebat bulunuyor.

Bu konudaki düşüncelerini ifade eden Michelin Otomotiv, Motor Sporları Başkan Yardımcısı ve Grup İcra Komitesi Üyesi Scott Clark, “MICHELIN CrossClimate, piyasaya ilk sürüldüğü tarihten bu yana, salgın nedeniyle kapanma döneminde büyümeyi sürdüren tek segment olmanın yanı sıra, %19’un üzerinde büyüme sergileyen Avrupa Dört Mevsim lastik pazarında radikal bir etkiye sahip oldu. ” Önümüzdeki beş yıllık süreçte yıllık %16’nın üzerinde büyüme beklenen Michelin CrossClimate 2, Michelin Grubu’nun tamamen sürdürülebilir olma stratejisini bir örneğidir” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir