HaberSkoda

YENİ SKODA KAROQ’DA NELER DEĞİŞTİ?

Yenilenen Karoq, Türkiye’de 2022 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

Skoda, makyajla birlikte Karoq’un tasarımını daha modern hale getirdi, aerodinamik performansını geliştirdi ve aracı son teknoloji asistan sistemleriyle donattı. Yeni tasarım unsuları arasında daha geniş altıgen ön panjur, daha ince far ve stop grubu, aerodinamik olarak optimize edilen alaşım jantlar, ön tamponda hava girişleri ve yeni arka spoyler yer alıyor. Bu sayede Skoda Karoq daha şık görünürken,rüzgar direnç katsayısında da yüzde 9’luk bir iyileşme sağlandı.

Aracın kabininde ise daha fazla sürdürülebilir materyal ve konfor bulunuyor. Yeni opsiyonel Eco paketi, vegan ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış koltuk döşemelerine sahip. Bununla birlikte LED ambiyans ışıklandırmaları ve araç içerisindeki yeni dekoratif detaylar görselliği daha ileriye taşıyor. Yenilenen Skoda Karoq’da artık sürücü koltuğunun yanı sıra ön yolcu koltuğu da elektrikli olarak ayarlanabiliyor. 10.25 inç’lik Sanal Kokpit ile tercih edilebilen Skoda Karoq’da merkezi dokunmatik ekran, araç içi yolcuların otomobilde sunulan tüm sistem opsiyonlarına hükmedebilmesi sağlanıyor. Arka koltuklar normal konumdayken 521 litre bagaj hacmi sunan Skoda Karoq, koltuklar katlandığında 1,630 litre hacme sahip oluyor.

Ülkemizde Aktif Silindir Teknolojisine sahip 1,5 TSI 150 PS motor ve DSG Otomatik Şanzıman ile sunulacak yenilenen Skoda Karoq, geniş iç hacmi, yüksek seviyede pratikliği ve dikkat çekici tasarımıyla SUV segmentindeki en iddialı modellerden biri olmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir