HaberSkoda

SKODA KODİAQ MAKYAJLA GÜÇLENDİ

Skoda, SUV atağını başlatan ilk model olan D SUV sınıfı temsilcisi Kodiaq’ı makyajladı. Makyajlı Skoda Kodiaq Ağustos ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak. Kodiaq’ın üretimi, Skoda’nın Çek Cumhuriyeti’ndeki Kvasiny fabrikasının yanında Çin, Hindistan ve Rusya’da da gerçekleştiriliyor. Ülkemize yalnızca Kvasiny fabrikasından tedarik edilecek olan Kondiaq , şu anda global olarak 60 civarında pazarda satışa sunuluyor.

Yenilenen Skoda Kodiaq, önde ve arkada alüminyum efekte sahip tasarım detaylarıyla donatıldı. Bu tasarımla aracın gücü ve off-road tarzı daha fazla öne çıkması istenilmiş. Yeniden tasarlanan ön bölümünde, yükseltilen kaput ve ön panjur ile daha güçlü görünüyor. LED farlar standart olarak sunulurken FULL LED ön far grubu Matrix özellikli sunulmaya başlanacak. Daha dar ön far tasarımı, Kodiaq’ın şık tasarımının karakteristik bir unsuru olarak öne çıkıyor.

Yeniden tasarlanan ön ve arka tamponlar, yeni parlak siyah arka spoyler ve arka camların yanlarındaki kanatçıklar ile Kodiaq’ın hava sürtünmesini azaltılarak daha iyi CO2 emisyonu elde edilmiş. Yenilenen arka tasarımda üçüncü fren lambası spoyler ile entegre edilirken arka cam biraz daha dar tasarlandı. Bu sayede SUV’un dinamik görünümü güçlendirilirken stop lamba grubu da daha ince ve keskin bir tasarımla üretildi. Stoplar kristal tasarımıyla dikkat çekerken ve Skoda’ya özgü C şekli de yerini almış.

 

Konforu da arttırıldı

Skoda, Kodiaq’ın yüksek konfor ve kalite iddiasına sahip kabinini daha da gelişti. Yeni dekoratif şeritler, kontrast yaratan ek dikiş detayları ve geliştirilmiş LED ambiyans aydınlatma özellikleriyle birlikte iç mekanda his ve görünüm algısı değiştirilmiş. Daha fazla konfor için ergonomik, perfore derili elektrikli ayarlanabilen havalandırmalı ve masaj özellikli koltuklar da tercih edebilecek. Bununla birlikte opsiyonel olarak alınabilen çevreci Eco koltuklar, vegan ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış yüksek kaliteli koltuk kılıflarına sahip. Ayrıca mevcut durumdakine paralel şekilde KODIAQ, isteğe bağlı 7 koltuk seçeneğiyle de tercih edilebiliyor.

Dokunmatik ekran donanıma göre 8 inç veya 9.2 inç olarak alınıyor. Kablosuz SmartLink teknolojisi, Android Auto, Apple CarPlay ve MirrorLink ile akıllı telefonlar eşleştirilebiliyor. Kablosuz şarj özelliğinin yanı sıra mobil cihazlar modern USB-C girişleriyle bağlanabiliyor ve şarj edilebiliyor. İç bölümün sunduğu yüksek teknoloji seviyesini görsel olarak tamamlayan Dijital Gösterge Paneli ise farklı ara yüzlerin tercih edilebilmesiyle kişiselleştirmeye imkan tanıyacak. Ek güvenlik özellikleriyle de dikkat çeken Skoda Kodiaq’ta Adaptif Hız Sabitleyici,  Şerit Değiştirme Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Geri Manevra Uyarı Asistanı gibi pek çok aktif güvenlik destek sistemi sunuluyor.

Modern motorlar ile Kodiaq güçlendi

Skoda Kodiaq’ın modern motorları, en güncel ve daha da verimli hale getirilen EVO ailesi güç ünitelerinden geliyor. İki dizel ve üç benzinli motor seçeneğine sahip Kodiaq’ta güç aralığı 150 HP’den 245 HP’ye uzanıyor. Ülkemizde giriş seviyesi olarak sunulacak 1.5 TSI 150 HP motor, 7 ileri DSG şanzımanla kombine ediliyor. Ürün gamının en üst seviyesini ise 2.0 TSI 245 PS kombinasyonuyla RS versiyonu temsil edecek.

KODIAQ RS’in performansı da artırıldı

Skoda’nın RS ailesinin üyesi olan Kodiaq RS de daha yüksek performans sunacak şekilde yenilendi. Yeni 2.0 TSI EVO benzinli motor, yerine geldiği 2.0 TDI 240 HP motora kıyasla 5 HP daha fazla güç sunuyor. Siyah gövde detayları, aerodinamik olarak optimize edilmiş yeni 20 inç Sagitarius alaşım jantlar ile bu sportif KODIAQ modeli, ilk bakışta ŠKODA RS ürün ailesine ait olduğunu belli ediyor. Kodiaq RS’te LED Matrix farlar standart olarak sunulurken içeride ise siyah Suedia spor koltuklar, kırmızı dikişlerle birlikte eşsiz bir atmosfer yaratıyor. İçeride kullanılan siyah elmas dikişli kapı panelleri sportiflik hissini destekliyor. Yeniden tasarlanan altıgen Skoda ön panjuru, siyah cam çerçeveleri ve tavan rayları, RS’e özgü tamponlar yeni KODIAQ RS’in farkını ortaya koyuyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir