HaberRenault

Yeni Clio satılmaya başlandı.

Türkiye’de üretilen Yeni Clio 111.000 TL’den satılmaya başlandı. Renault Clio’da 3 benzinli 2 dizel motor seçeneği sunuluyor. Hibritin ise 6’ncı aydan sonra gelmesi planlanıyor.

Yeni Clio’nun en sportif donanımı R.S. Clio’yu dinamik ve prestijli gösteriyor. İlk 300 kişiye 10 bin TL’lik RS donanımı bedava sunuluyor.

Başlangıç 111 bin TL, Clio Icon 1.3 TCe 130 HP EDC7 154.500 TL, Dizellerde artık otomatik sunulmayacak. Emisyon kurallarının sıkılaşması dizel motorlu otomobil üretimin azalmasına yol açtı. Clio ile bir de hibrit geliyor. Dizel motor seçeneği Joy paket 140.900 TL’ye 1.5 Blue dci 85 ya da Icon paket 115 HP alınabilir.

Türkiye’nin en çok satılan model sıralamasında 2. sırada yer alan Clio, yeni neslinde tasarım felsefesini korurken daha sportif ve dinamik bir görünüme kavuşmuş. Aerodinamik performansı iyileştirilen otomobilin daha iyi ses yalıtımı için de çalışılmış. Mitsubishi-Nissan-Renault ittifakı tarafından geliştirilen yeni CMF-B platform sayesinde segmentinde cömert bir iç hacim ve konfor sunabiliyor.

Yeni Clio’nun iç mekanında daha güçlü bir teknolojik donanım, daha şık çizgiler ve daha yüksek kalite sunulduğu ilk bakışta göze çarpıyor. Yeni Clio bünyesinde yüksek teknolojiler barındırıyor: 9.3’’ dikey tablet ekran, Multisense Sürüş Deneyim Teknolojisi, Auto-hold fonksiyonlu elektrikli park freni B HB segmentinde ilk kez Renault Clio ile birlikte pazara sunulan özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca Yeni Clio’nun 391 litre hacimli (dizel versiyonlarda 366 litre) bagajıyla segmentinin en iyilerinden olduğunun altı çiziliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir