HaberHonda

YENİ HONDA CIVIC SEDAN

11. nesil Honda Civic ortaya çıktı. Her ne kadar henüz prototip olarak tanımlansa da tecrübelerimize göre yüzde 99 oranında otomobilin tasarımı üretimde de aynı olacaktır.

 

Sedan karoserle tanıtılan yeni Civic’in artık daha ağırbaşlı ve sade çizgilere sahip olduğu görülüyor. LED farlar daha ince tasarlanmış. L şeklindeki led gündüz farları stoplardaki aydınlatma ile uyumlu. Bunun yeni bir ışık imzası olduğunu söyleyebiliriz. Panjurda’da sadelik elde edilirken, geniş hava girişine sahip olan ön tamponla sportiflik eklenmiş. Yeni jant tasarımıyla da sade ama sportif görünen otomobilin C sütunlarına doğru yükselen omuz çizgisi tasarıma hareket kazandırmış. Prototip olan aracın üzerindeki Solar Flare Pearl isimli renk de yeni.

Arkasına geçtiğimizde iri stop tasarımıyla kaşılaşıyoruz. Artık sedan karoseri daha net belirten öncekine göre daha uzun bir bagaj kapağı tasarımı var. Prototip tasarımda kullanılan çift egzoz çıkışı da şık görünüyor.

Otomobilin iç mekanı görseli çizim olarak yayınlandı. Henüz geliştirme aşamasında olduğu için bu çizimin bize sunduklarıyla yetinmemiz gerekiyor. 9 inçlik multimedya ekranı artık konsola gömülü bir şekilde değil, bağımsız bir tasarım öğesi olarak karşımıza çıkıyor. Ekranın altındaki alanda tasarıma gizlenen havalandırma ızgaraları görülüyor. Klasik tipte bir vites kolu ve hemen yanında da iki adet bardaklık yer alıyor. Üç kollu direksiyon simidi tasarımında da sadelik ön planda tutulmuş.

 

 

Yeni Honda Civic Sedan‘ın 2021 yılının bahar aylarında ABD pazarında satılmaya başlanması planlanıyor. Avrupa pazarı için ise 2022 yılı işaret ediliyor. Sedanın resmi tanıtımından sonra hatchback, Si ve Type R modelleri de tanıtılmaya başlayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir