HaberNissan

Yeniden tasarlanan Nissan logosu yeni bir ufku işaret ediyor.

Geçtiğimiz 20 yılda Nissan’ın logosu, araçlarında bir yol gösterici ve bundan çok daha fazlası oldu. Müşteriler ve Nissan araçlarının sağladığı sürüş heyecanı arasında bir kimlik, kartvizit, el sıkışma ve ilk selamlama işlevi gördü. On yıllar boyunca Nissan’ın logosu, kurucusu Yoshisuke Aikawa’nın “Eğer güçlü bir inancınız varsa, güneşe bile nüfuz eder” anlamına gelen “Shisei tenjitsu o tsuranuku” inancına sadık kaldı.

Nissan’ın yeni “çağrı kartı” bu özü canlı tutarken, son yirmi yılda toplumdaki önemli değişiklikleri de yansıtmakta. Bu, yeni bir sayfa için Nissan markasının ikonik logosunun yeniden canlandırılması niteliğinde.

Nissan’ın yeni logosu, zengin mirasına ve yenilik geleneğine gururla bağlı kalıp geleceğe odaklanıyor. Şirket adı, logonun ortasında yer almaya devam ederek geçmiş kilometre taşlarını ve anıları çağrıştırırken, aynı zamanda evrimi de yansıtan, anında fark edilebilir bir marka sunuyor.

Tasarımın genel etkisi, keskin kenarlı, endüstriyel bir histen ‘rafine, tanıdık ve dijital dostu’ bir görünüme geçiş niteliğinde ve Nissan’ın sadece geleneksel bir araç üreticisi olarak değil bir hareketlilik ve hizmet sağlayıcısına evrimini işaret ediyor.

Matsuo konuyla ilgili, “Yeni Nissan logosu, yol gösterici mesajımızı aktarıyor: ‘Eğer güçlü bir inancınız varsa, güneşe bile nüfuz eder’. Nissan’da, başarının gücüne olan bu kuvvetli inanç asla değişmedi ve bu, elektrifikasyon, sürücü yardımı ve dijital bağlantısallık konularındaki öncü çabalarımızda görülebilir. Logomuz müşterilerimize, çalışanlarımıza ve topluma olan bağlılığımızı göstermek için tüm bunları bir bakışta iletmesi gerekir.” açıklamasında bulundu.

Markanın ilk crossover EV’si olarak yakın zamanda tanıtılan Nissan Ariya, yeni logo ile tanıtılan ilk otomobil. Akıllı Sürüş, Akıllı Güç ve Akıllı Entegrasyonun üç bacağını tamamen bünyesinde toplayacak şekilde tasarlanan, Nissan Intelligent Mobility’nin yeni ikonu olarak Ariya, logonun sadece yerleştirilmesi değil aynı zamanda uygun hale getirilmesi üzerinde kilit bir etkiye sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir