BMWHaber

BMW’nin Tamamen Elektrikli Yeni Modeli iX3 Yollara Çıkmaya Hazır!

BMW X ailesinin tamamen elektrikli ilk modeli olan Yeni BMW iX3, BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki en yeni temsilcisi. WLTP kriterlerine göre 459 kilometrelik menziliyle dikkat çeken Yeni BMW iX3, 2021 yılı ilk çeyreğinde Türkiye’de yollarla buluşmaya hazırlanıyor.

BMW’nin Çin’deki fabrikasında üretilecek olan Yeni BMW iX3, beşinci nesil eDrive teknolojisini barındırıyor. eDrive teknolojisi sayesinde elektrikli motor, şarj ve yüksek voltajlı batarya teknolojilerinde önemli bir gelişim sağlanarak performans, verimlilik ve menzil konusunda en iyi seviyelere ulaşılabiliyor. Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi, Yeni BMW iX3’ten sonra önümüzdeki dönemde BMW iNext ve BMW i4 modellerinde de kullanılacak.

BMW iX3’ün yeni güç ünitesi, 290 HP maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üretiyor. Bu sayede Yeni BMW iX3 6,8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırabiliyor.

BMW’nin şimdiye kadar kullandığı en yüksek voltaj ve depolama kapasitesine sahip pil hücresi teknolojisiyle Yeni BMW iX3, WLTP kriterlerine göre 459 kilometre, NEDC test kriterlerine göre ise 520 kilometrelik bir menzil sunuyor. Beşinci nesil eDrive teknolojisine sahip Yeni BMW iX3, 10 dakikada WLTP kriterlerine göre yaklaşık 100 kilometrelik bir menzile ulaşırken hızlı şarj istasyonlarında 34 dakikada yüzde 80’lik şarj kapasitesine ulaşıyor.

İnce yapıya sahip yeni nesil yüksek voltajlı bataryası sayesinde ağırlık merkezi, BMW X3’e kıyasla 7,5 cm daha yere yakın olan Yeni BMW iX3, dinamik ve üstün bir yol tutuşu vadediyor. Standart olarak sunulan adaptif süspansiyon sayesinde Yeni BMW iX3, değişken yol koşullarında da güvenlik ve konfor iddiasını ön planda tutuyor. BMW i3’ten tanıdık ARB çekiş sistemi, bir sportif aktivite aracı (SAV) olan Yeni BMW iX3’e yumuşak zeminlerde bile şaşırtıcı bir çekiş gücü sunduğu iddiasında.

Hem dış hem de iç tasarımında kullanılan mavi renkli detaylar, Yeni BMW iX3’ün elektrikli sürüşüne vurgu yapıyor. Yeni BMW iX3’ün 510 litrelik bagaj hacmi, koltuklar katlandığında 1560 litreye kadar çıkıyor.

 Hans Zimmer ile birlikte geliştirilen BMW IconicSounds Electric donanımı, ilk kez Yeni BMW iX3’te görücüye çıkıyor. Elektrikli araçlara daha fazla ‘‘ruh’’ katan BMW IconicSounds Electric, Yeni BMW iX3’te etkileyici ses kompozisyonları oluşturabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir