HaberPeugeot

PEUGEOT PICK-UP: LANDTREK

Peugeot Landtrek ile Pick-up segmentine giriyor. PSA’nın Çin ve Urugay fabrikalarında üretilen Peugeot Landtrek hakkında detaylar ortaya çıktı. Changan Kaicene F70 isimli Çinli bir Pick-Up’un platformunu kullanan Peugeot Landtrek’in tek ve çift kabin seçenekleri bulunuyor. Tasarımı ve donanımları ise Peugeot’nun standartlarına ve marka yüzüne göre şekillenmiş. Dış tasarım 3008’den esinlenirken, iç tasarım 508 modelinden alınmış. Profesyonel ve aile ihtiyaçları için iki farklı tarzda üretiliyor.

Peugeot Landtrek’in 2.4 litre 210 HP’lik dizel motoru Mitsubishi’den, 150 HP’lik 1.9 litrelik dizel motoru ise Isuzu’dan alınıyor. Toplam 2 milyon kilometre, farklı iklimlerde test edildiği belirtilen aracın rakipleri karşısında da güçlü bir alternatif olacağını söyleyebiliriz. Yükleme kapasitesi modele göre 1 ton ile 1.2 ton arasında değişen aracın çekme kapasitesinin 3.5 tona kadar ulaştığı belirtiliyor.

Modeline göre iç mekanında 6 yolcuya kadar taşıma imkanı sunabilmesi de Peugeot Landtrek’in pazarın ihtiyaçlara göre şekillendiğini gösteriyor. Versiyona göre zeminden yüksekliği 235 mm olan Peugeot Landtrek’in 600 mm derinliğe kadar sudan geçebileceği belirtildi. 360 derece kamera sistemi de sunulan aracın arazide avantajlı olması sağlanmış.

İlk önce Latin Amerika ve Afrika pazarlarında satılmaya başlanacak olan modelin Avrupa pazarı için şimdilik bir planlaması yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir