BugattiHaber

BUGATTI CHIRON SPORT 110 ans BUGATTI

Daha ne kadar özel olabilir?

Bir otomobilin ne kadar seçkin, nadir ve özel olabileceğinin son bir noktası olmadığını Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti ile görüyoruz. 1909’da Type 10 ile başlayan Bugatti efsanesi Chiron ile devam ediyor. Chiron’da karşımıza bu özel, limitli versiyon ile çıktı. Karoseri üzerinde köklerine işaret eden mavi-beyaz-kırmızı detaylarıyla Fransız olduğunu haykıran bu özel Chiron’dan sadece 20 adet üretilecek.

Bugatti’nin kuruluşunun 110’uncu yılını kutlayan bu özel versiyonun karoseri de özel tonda mat çelik isimli bir mavi renk ile boyanmış. Otomobilin içerisinde mavi renin hakimiyeti var. Chiron’da cam tavan opsiyonelken bu özel versiyonda standart olarak sunuluyor.

 

Rengi, karoseri üzerindeki fransız bayrağı detayları ve 110 ans Bugatti detaylarıyla özel bir otomobil olan Chiron Sport 110 ans Bugatti’nin 1500 HP gücündeki motoru 1600 Nm tork üretiyor.

Dört turbo ile beslenen 8 silindirli W 16 tipindeki motor sayesinde 0-100 km/s hızlanma 2,4 saniyenin altındayken, 200 km/s’ye 6.1 saniyede ulaşıyor. maksimum hız 420 km/s olarak açıklanıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir