HaberToyota

TOYOTA RAV4

Efsane yenilendi! Toyota’nın SUV sınıfındaki efsanelerinden biri, RAV4 yenilendi.

İlk defa 1994 yılında tanıtılan RAV4 kısa sürede, kompakt boyutlarıyla markanın geniş kitlelere hitap eden bir modeli haline geldi. Beşinci nesil olarak ortaya çıkan yeni RAV4 ise şimdiye kadar hiç olmadığı kadar sportif ve güçlü görünen bir tasarımla karşımızda.

 

Markanın ilk kez kullandığı GA-K isimli platformdan yükselen RAV4 yeni platformun getirdiği avantajla, 580 litrelik bagaj hacmi, daha düşük ağırlık merkezi, daha konforlu bir sürüş ve geniş yaşam alanı sunuluyor. Önceki nesle göre bagaj hacmi 79 litre arttırılarak 580 litreye ulaşmış. Dingil mesafesi 30 mm arttırılmış. Genişliği de 10 mm arttırılırken toplam uzunluk 5 mm arttırılmış. Aracın yüksekliği ise 10 mm azaltılmış. Ölçülerdeki bu değişiklikler ve yeni tasarım sayesinde tasarımdaki dinamizm ortaya çıkmış.

 

 

Japon üretici RAV4’de de yoluna geleceğin teknolojisi hibrit sistemle devam ediyor. Kendini şarj eden hibrit olarak tanıtılan RAV4 Hybrid’de 2,5 litre içten yanmalı benzinli motor kullanılıyor. AWD-i isimli dört tekerlekten çekişli otomobilin gücü 222 HP olarak açıklanırken, 0-100 km/s hızlanması da 8.1 saniye olarak belirtiliyor. Bir diğer motor seçeneği olarak da 2.0 litrelik benzinli ünitenin de geliştirildiği açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir