HaberToyota

Toyota AYGO Özel Sürüm!

Cenevre Otomobil Fuarı yenilikleri çıkmaya devam ediyor.

Toyota’nın minik sınıftaki otomobil temsilcisi AYGO iki yeni versiyonla kendini hatırlatıyor. AYGO x-style ve x-cite isimli iki yeni versiyon, geniş kişiselleştirme seçenekleriyle, AYGO’nun yeni bir müşteri kitlesine ulaşmasını sağlamayı hedefliyor. Avrupa otomobil pazarında geçtiğimiz yıl 91.700 adetten fazla satılarak yüzde 7.4’lük pazar payıyla AYGO, A Segmenti’nin en çok satılanları arasındaydı. Bu iki yeni versiyonla tarza önem veren bir kitle de AYGO ailesine katılacak.

x-style seçeneğine özel turuncu renk, siyah detaylar eklenerek hareketli bir görünüm elde edilmiş. Karartılmış arka camlar ve 15 inçlik siyah jantlarla görsel bütünlük elde edilmiş. Bu donanımda, iç mekanda piyano siyahı kaplama kullanılan orta konsolla birlikte, sürücü ve ön yolcu önünde de piyano siyahı kaplamalar kullanılmış. Turuncu detaylar da iç mekanda fark yaratan küçük detaylardan. Döşemelerde siyah renkli kumaş ve deri karışımı tercih edilmiş.

 

 

x-cite donanımında beyaz karoserin üzerinde turuncu detaylar kullanılarak hareket kazandırılmış. Yan aynalar, tampon ve marşpiyelerdeki turuncu tercihiyle, çamurluk üstlerinden farlara uzanan siyah detaylar fark edilir bir renk oyunu ortaya çıkartıyor. İç mekanda x-style’dan farklı olarak deri yerine kumaş döşemeler tercih edilmiş. Döşemelerde de turuncu detaylar tercih edilmiş. Parlak siyah kaplamalar x-cite’nin de iç mekanındaki şıklığı arttırıyor.   

Sadece tasarım ve donanımlarıyla değil güç aktarma sistemiyle de güncellenen AYGO ailesinde bu özel modellerde Eco versiyon standart olarak sunuluyor.  Bu sayede standart olarak ortalama tüketim 4.1 lt/100 km’den 3.8 lt/100 km’ye düşürülmüş. Bunun için şanzımanda 4’üncü ve 5’inci vites oranları uzatılmış.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir