CadillacHaber

Cadillac Escalade’de Yeni Boyut

Cadillac, lüks SUV’u Escalade’ye yeni boyut katan öncü teknolojilerle tamamen yeniden tasarladı. Kuzey Amerika’da 2020’nin üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak Cadillac Escalade birçok ilke sahip.

Beşinci nesil Cadillac Escalade, yolcular ve yükleri için daha fazla alan sunuyor. Yeni bir mimari ve yeni şasi teknolojilerine sahip olan otomobilde, önceki nesle göre yüzde 40 daha fazla üçüncü sıra ayak mesafesi (886 mm) ve üçüncü sıranın arkasındaki maksimum kargo alanında yüzde 68’lik bir artış sunarak (722 litre) iç mekanı önemli ölçüde genişletti.

İlk kez bir otomobilde Kavisli bir Organik Işık Yayan Diyot (OLED) ekran kullanılıyor. Escalade’in multimedya ve gösterge grubunun oluşturduğu sistem üç ekran içeriyor. Sürücünün solunda 7,2 inç dokunmatik kontrol paneli sürücü bilgi merkezi, direksiyon simidinin arkasında 14,2 inç ekran ve sürücünün sağ tarafında 16,9 inç bilgi ve eğlence ekranı içeriyor. OLED kağıt kadar ince yapısıyla az yer kaplarken eğimi sayesinde ekranların optimum görünürlük için konumlanmasını sağlıyor.

Yeni Cadillac Escalade’de bununla birlikte yüksek kalitedeki AKG ses sistemi ve Super Cruise isimli sürücü yardım teknolojisi ile birlikte pazardaki ilkleri sunduğu belirtiliyor.
Motor kaputu altında ise 6.2 litre 420 litrelik V8 görev yapıyor. Değişken valf zamanlaması, stop/start sistemi ve dinamik yakıt yönetimi gibi teknolojilerle verimlilik arttırılmış. Bununla birlikte, model tarihinde ilk kez “küçük” hacimli bir motor, 3.0 litre turbo dizel motorun da sunulacağının müjdesi verildi. Her iki motorla birlikte 10 vitesli otomatik şanzıman sunulacağı da belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir