HaberSkoda

Özel bir Skoda: Vision In

Hindistan’a özel geliştirilen Skoda Vision In Konsept’i, Yeni Delhi’deki otomobil fuarında tanıtıldı. Vision In, ulaşılabilir fiyat önceliğinde değişkenlik ve geniş yaşam alanı taleplerine karşılık ortaya çıktı.

Hindistan pazarı talepleri göz önünde bulundurularak tasarlanan Vision In, MQB-A0-IN isimli yeni bir platform kullanıyor. Konsept otomobilin uzunluğu 4256 mm, yüksekliği 1589 mm ve dingil mesafesi ise 2671 mm olarak açıklandı. Otomobilin ön ızgarası Skoda’nın marka yüzünü taşıyor. İki parçalı LED far tasarımı, geniş krom ön ızgara, geniş hava girişli tampon ve plastik karoser kaplamalarıyla sportif ve dayanıklı bir görünüm elde edilmiş. LED soplar ve alüminyum görünümlü arka tampon altı difüzörleriyle arkadan bakıldığında da modern ve güçlü görünüyor.

Hindistan’ın yol koşulları da göz önünde bulundurulan Vision In’in zor koşulları aşması için sağlam bir altyapı kullanıldığı belirtiliyor. Konsept üzerinde 19’inçlik jantlar kullanılarak otomobilin güçlü bir duruş sunması sağlanmış.

Motor kaputu altında ise 1.5 TSI 150 HP’lik turbo benzinli motor görev yaparken 7 vitesli DSG ile kombine edilmiş. Bu paketle birlikte otomobilin 0-100 km/s hızlanması 8.7 saniye olarak açıklanıyor. Maksimum hız ise 195 km/s.

Otomobilin içerisinde de akıllıca çözümler sunuluyor. Hindistan’a özel ahşap kaplamalar gibi çift taraflı koltuk kaplamaları da yenilikçi ve fonksiyonel çözümler olarak sunuluyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir