HaberPorsche

380 HP’lik Porsche Macan GTS

Porsche, Macan serisini oldukça sportif bir modelle tamamlıyor. Yeni Macan GTS, performans odaklı bir motor, dinamik bir şasi, sportif tasarım ve gelişmiş donanımlarla piyasaya sürüldü.

Porsche’nin kompakt SUV modeli Macan ikinci neslinin en güçlü versiyonu “Gran Turismo Sport” anlamına gelen GTS’i de gözler önüne serdi. Yeni ön ve arka tamponları, marşpiyeleriyle sportif tasarım desteklenirken karoser üstünde siyah renkli detaylar da kullanılıyor. LED farlar ve üç boyutlu stoplarla da Macan GTS’in iyi bir aydınlatma sunması sağlanmış. Güçlü tasarımı tamamlayan 20 inçlik RS Spyder Design jantlar standart olarak geliyor. Jantların arkasını dolu dolu gösteren döküm demir fren diskleri önden 360 x 36 milimetre, arkada 330 x 22 milimetre ölçüleriyle Porsche’nin meşhur fren kabiliyetinin sağlam temelini oluşturuyor. Opsiyonel olarak Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB) veya Porsche Yüzey Kaplamalı Fren (PSCB) de fren seçenekleri arasında yer alıyor. 

Otomobilin içerisinde tıraşlanmış alüminyum, Alcantra ve deri döşeme ile sportiflik algısı arttırılmış. BOSE ses sistemi, multimedya sistemi, güncel elektronik sürüş yardımcıları gibi donanımlarıyla da eksiksiz bir sürüş keyfi ve güvenliği iddiasında.

Uzun motor kaputu altında 2.9 litre V6 biturbo motor ile 380 HP güç üreten Macan GTS, önceki modele kıyasla 20 HP daha güçlü. 20 Nm tork artışıyla da maksimum tork 520 Nm’ye ulaşmış. Yeni PDK çift kavramalı otomatik şanzıman ve isteğe bağlı olarak alınabilen Sport Chrono paketi ile Macan GTS, 0-100 km/s hızlanmasını 4.7 saniyede tamamlıyor. Maksimum hızı ise 261 km/s.

Macan GTS’in Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) darbe kontrol sistemi bu modele özel olarak ayarlanmış. Sürüş dinamizmi arttırılmak için de otomobilin şasisi 15 milimetre alçaltılmış. Adaptif havalı süspansiyon isteğe bağlı olarak 10 milimetre daha Macan GTS’in alçaltılmasına izin veriyor.

Henüz Türkiye satış fiyatları belli olmasa da Almanya pazarında vergiler dahil 77,880 Euro’luk başlangıç fiyatı olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir