HaberRenault

Renault Megane’da Hibrit Dönemi

Renault’nun kompakt temsilcisi Megane makyajlandı. Makyaj operasyonu Megane için yeni bir dönemi başlatıyor. Tasarımıyla yeni ve taze görünmesi sağlanan otomobilde E-Tech Plug-in hybrid motor sunuluyor.

Makyajlı Megane’ın yeni LED farları ve yeni stop tasarımı iyi bir aydınlatma ve modern bir görünüm elde etmesini sağlamış. Otomobilin ön ızgarası ve tamponları da elden geçirilirken yeni renk seçenekleri de sunulmaya başlanmış. Makyaj öncesinde sunulan GT Line donanım paketinin yerini de artık daha zengin olan R.S.Line versiyonuna bırakmış.

Megane’ın içerisinde artık daha kabiliyetli, 9.3 inçlik dokunmatik ekrana sahip bir multimedya sistemi bulunuyor. Yeni 10.2 inçlik dijital gösterge paneli de daha rahat izlenebilen içeriği daha zengin bir donanım olarak Megane’a değer kazandırmış. Yeni nesil EASY LINK multimedya sisteminin daha iyi bir ergonomiye sahip olduğu ve daha işlevsel bir kullanım sunduğunun da altı çiziliyor.

Makyajla birlikte Megane’a eklenen Otoyol ve Trafik Asistanı sayesinde Seviye 2 Otonom teknolojisine kavuşan otomobildeki en önemli teknolojik yenilik ise plug-in hibrit teknolojisi oluyor. Megane E-Tech tamamen Renault mühendisleri tarafından geliştirilen bir plug-in hibrit sisteme sahip. Hibrit sistem 1.6 litrelik dört silindirli benzinli motor, iki elektrik motoru, yeni nesil multimode otomatik şanzıman, 9,8 kWh kapasiteli bir batarya paketi ve enerji yönetim sisteminden oluşuyor. 160 beygir gücündeki Megane E-Tech’in 135 km/s hıza kadar sadece elektrikli motorlarını kullanarak yol alabildiği açıklanıyor. WLTP test döngüsüne göre karma kullanımda 50 km’lik bir elektrikli sürüş menzili sunan otomobil, şehir içinde ise tam dolu bataryalarıyla 65 km’lik bir menzile ulaşabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir