HaberKia

KÜÇÜK SUV: KIA SONET

Hindistan’a özel olarak üretilen modeller ortaya çıkmaya devam ediyor. Kia’nın küçük SUV olarak sınıflandırdığı 2020’de üretim versiyonu da sunulması planlanılan Sonet konseptinin ilk görüntüleri ortaya çıktı.

Tüketicilerin yaşam tarzı ve teknoloji beklentilerini aşacak şekilde geliştirildiği açıklanan Sonet konsepti, modern, dinamik ve cesur bir tasarıma sahip. Konsept otomobilde Kia’nın tasarım imzası olan ve tüm modellerinde kullandığı ‘kaplan burnu’ ızgarası kullanıldığı görülüyor. Bunun haricinde önünde stepwell geometrisi olarak adlandırılan tasarım detayı, ‘kaplan gözü’ olarak adlandırılan gündüz sürüş farları ve gösterişli olması hedeflenen LED stop grubuyla dikkat çekici bir görünüm elde edildiğinin altı çiziliyor.

Otomobilin içerisinde yüksek teknolojik donanımlar kullanılmış. SUV’unn kabini sürekli internete bağlı olan teknolojiye öncelik tanıyan Hintliler düşünülerek hazırlanmış. UVO Connect özellikli 10.25 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi ve Bose premium ses sistemiyle donatılan kabinin ayrıca sınıfının en iyi iç hacmini sunduğu iddia ediliyor. Aracın teknik özellikleriyle ilgili olarak henüz herhangi bir bilgi verilmese de kısa süre sonra yollara çıkmaya hazırlandığı açıklanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir