FordHaber

FORD GT ÇIPLAK

Ford’un ikinci nesliyle boy gösterdiği, Le-Mans efsanesi GT Süperspor otomobili karbon fiber gövdesini gözler önüne seren mekanik olarak geliştirilen “çıplak” bir versiyonuyla ortaya çıktı.

 

2017 ile 2019 yılları arasında üretilen GT’den farklı olarak 2020 yılı için üretilen Ford GT’nin 3.5 litrelik TwinTurbo V6 EcoBoost motoru 660 HP güç üretiyor. Öncekine göre tork ve güç eğrisi düzenlenen GT’nin daha gelişmiş ve öncekine göre daha büyük bir Intercooler sistemi olduğu belirtiliyor. Motorun piston ve ateşleme sistemi de yenilenmiş. Performansı arttırmak için egzoz sistemi Akrapovi titanium ile değiştirilmiş. Egzoz sisteminin sesi kadar hafifliği de GT için önemli.

Süspansiyon sistemi de elden geçirilen otomobilin tasarımda fark yaratan ama işlevselliği ön plana çıkan hidrolik arka spoyler de değiştirilmiş.

Karoserin karbon fiberi gözler önüne serilirken jantlarda da karbon fiber kullanıldığı görülüyor. Müşteriler titanium bijon seçimi yapabilirken, 6 noktadan bağlı kemer, beş iç mekan opsiyonu ve beş farklı kaliper renginden biri arasından seçim yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir