DEVE GİBİ JEEP!

Off-road kabiliyetiyle meşhur, bilindik Jeep’ten daha da kabiliyetli özel bir model ortaya çıktı. Gladiator Mojave, ilk kez Çöl logolu bir Jeep  olma özelliği taşıyor.

Off-road kullanımı düşünüldüğünde araçlar için en yıpratıcı yol koşulunun uzun çöl ve kum sürüşü olduğu bilinir. Jeep bu zorluklar karşısında adeta bir Deve gibi dayanıklı olabilecek model geliştirdi.

Çöl şartlarının üstesinden gelecek dayanıklılık ve şaşırtıcı hızda bir off-road yeteneği iddiasında. Çöl ve kum yol koşulları düşünülerek geliştirilen Jeep Gladiator Mojave modeli özel olarak, konusunun uzmanı FOX markasının ürettiği, yeni süspansiyon sistemine sahip. Güçlendirilen akslar kumun çekiş sistemini zorlayıcı yapısına dayanmak üzere geliştirilmiş.  

Sadece süspansiyon, aks ve diferansiyel değil, direksiyon sistemi de bu zor koşullara özel olarak ayarlanmış. Jeep Gladiator Mojave ile standart olarak gelen, 33 inçlik özel arazi lastikleri ise Falken imzalı.

Aracın yaklaşma açısı 44.7 derece, karon açısı 20.9 derece, ayrılma açısı ise 25.5 derece olarak belirtiliyor. 295 mm zeminden yüksekliği de ona arazide avantaj kazandırıyor. 2700 kg’lik çekme kapasitesi ve 544 kg’lik yükleme kapasitesiyle de pick-up sınıfı beklentilerini karşılıyor.

Motor kaputu altında ise 285 HP’lik 3.6 litre Pentastar V6 görev yapıyor. 6 vitesli manuel şanzıman standart olarak gelirken 8 vitesli otomatik şanzıman da opsiyonel olarak alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir