CitroenHaber

Citroen’den ayda 19,99 Euro’ya araba!

Teknolojinin ilerlemesi araç kiralama ve paylaşım sistemlerini de kolaylaştırıyor. Citroen’in yüzde 100 elektrikli, iki kişilik aracı Citroen Ami aylık vergiler dahil 19,99 Euro’ya kiralanabiliyor.

Fransızca’da arkadaş anlamına gelen Ami’yi satın almak isteyenler ise sadece 6 bin Euro ödüyor. Morocco PSA fabrikasında üretilen Citroen Ami farklı bir taşıma aracı felsefesiyle üretildiği için tasarım ve boyutları da sıra dışı. Citroen Ami iki koltuklu, %100 elektrikli, konforlu, kompakt ve kişiselleştirilebilir bir şehir içi ulaşım çözümü sunarken sürücü ehliyeti olmadan kullanılabiliyor.

Otomobilin uzunluğu 2,41 metre, genişliği 1,39 metre ve yüksekliği 1,52 metre. 14 inç büyüklüğündeki tekerlekler kullanım ve manevra kolaylığı için köşelere yerleştirilmiş. 7,20 metrelik dönüş çapı en dar alanlarda bile manevra yapma imkânı sunuyor.

45 km/s maksimum hıza ulaşan Citroen Ami tek bir şarj ile 70 kilometreye kadar elektrikli sürüş menzili sunuyor. Bu rakam Birçok çalışanın günlük işe gidip-gelme gereksinimini karşılıyor. Hafif olması için küçük batarya paketi kullanılan otomobilde 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya araç zeminine yerleştirilmiş. Şarj için yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile 220 Volt standart prizde tam şarj için üç saat yeterli oluyor.

Bu tarz küçük bir otomobilde kızaklı uzunluk ayarlı sürücü koltuğu bir rekor olup sabit ön yolcu koltuğu en uzun bireyi bile rahat ettirecek yaşama alanını sunuyor. Kullanım kolaylığını en üst seviyeye çıkartmak üzere kabin içindeki her bir nokta saklama alanı olarak değerlendiriliyor. Zekice uygulanan depolama çözümleri kabin içindeki yaşamı kolaylaştırıyor. yolcuların ayak bölgesine entegre edilen ve bir valiz alacak büyüklükte olan depolama alanı dışında arka kısımda bir başka bagaj bölmesi daha bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir