HaberOpel

Opel Corsa Türkiye’de

Opel’in küçük sınıf temsilcisi Türkiye’de satılmaya başlandı. 114.400 TL’den başlayan Corsa’da 1.2 litre benzinli, 1.2 litre turbo benzinli ve 1.5 litre dizel seçenekleri var.

Yeni Corsa’nın boyu bir önceki nesline 39 mm uzatılarak 4,06 metreye ulaşırken, otomobilin ağırlığı yüzde 10 oranında azaltıldı. Yeni Opel Corsa tasarımıyla da dinamik bir duruş sergiliyor. Çift renkli tavan seçeneği, coupe tarzında eğimli tavan ve 48 mm daha alçak tutulan gövde detayları yeni Corsa’ya daha sportif ve dinamik bir görünüm kazandırıyor. Önceki nesile göre yeni Corsa’da sürücü 28 mm daha alçak bir pozisyonda otururken düşük ağırlık merkezi sürüş dinamiklerine olumlu yansıyor. Tasarımıdaki detaylarla Yeni Opel Corsa 0,29 Cd’lik (Drag Coefficient) rüzgâr sürtünme katsayısı ile sınıfının en aerodinamik otomobili olarak belirtiliyor.

Yılın motoru ödüllünün dört yıl üst üste sahibi olan 1.2 Atmosferik ve Turbo Beslemeli Benzinli motor seçeneğinin yanında  Yeni Corsa’da 1.5 Turbo Dizel motor alternatifi de mevcut. Fiyatlara baktığımızda 1.2 Benzinli, 5 ileri manuel vitesli Corsa 114.400 TL’den satıldığını görüyoruz. 1.2 turbo benzinli 100 HP motor ve AT8 isimli 8 ileri vitesli otomatik şanzımanlı seçenek 139.600 TL’den satılıyor. 1.2 turbo benzinli 130 HP motor ve AT8 şanzımanlı Corsa 157.000 TL’den satılıyor. 1.5 dizel 102 HP motor ve 6 ileri manuel şanzımanlı olan 144.600 TL’den satılıyor.

 

Altıncı nesil Opel Corsa segmentinde ilk defa sunulan sekiz vitesli otomatik şanzıman, IntelliLux LED Matrix farlar ve sürüş destek sistemleri iddiasında. Opel’in ilk kez B Segmenti hatchbackler arasında kullanıma sunduğu uyarlanabilir ve göz kamaştırmayan IntelliLux LED Matrix Farlar bunlardan biri. Toplam sekiz LED hücresi yeni nesil yüksek çözünürlüklü ön kamera tarafından kumanda ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir