DaciaHaber

ELEKTRİKLİ DACIA İLE ULAŞIM KOLAYLAŞIYOR

Dacia, Spring konseptle elektrikli otomobiller arasına şaşırtıcı bir şekilde giriş yapıyor. Elektrikli otomobillerin tabana yayılmasını sağlayacağı belirtilen Spring’in Avrupa’nın en ulaşılabilir %100 elektrikli otomobili olacağı belirtiliyor.

Dacia ürün gamının ilk 4 kişilik şehir otomobili olan Dacia Spring yeni tip mobilite hizmetleri ve bireysel kullanıcılar düşünülerek tasarlanmış.  2021’de satılmaya başlanacak olan Elektrikli Dacia Spring, Renault Grubu’nun herkes için sürdürülebilir mobilite yaklaşımının yanı sıra Dacia markasının değerlerine ve felsefesine sadık kalma vizyonunun bir parçası olarak öne çıkıyor.

Sağlamlığı ile elektrikli araçların tüm avantajlarını bireysel ve filo müşterileri için ulaşılabilir hale getiriyor: kullanım kolaylığı, sessiz çalışma, sıfır emisyon, kolay şarj ve az bakım gerektirmesi.

Model 4 kişilik, geniş hacimli, %100 elektrikli bir şehir otomobilinin müjdesini vererek geniş kitlelere kolay ve kaliteli mobiliteye erişim sağlıyor. Spring; yalınlığı, sağlamlığı ve ulaşılabilirliği bir araya getiren modern bir 5 kapılı şehir otomobili. Dacia Spring’in hafif ve kompakt seri üretim versiyonu, yaklaşık 200 km sürüş menziline (WLTP) sahip. Model, çok yönlülük garantisi sayesinde sorunsuz bir şehir içi ve şehirler arası kullanım imkanı sunuyor. Dacia, bu yeni devrimi gerçekleştirmek için elektrikli mobilitede Renault Grubu’nun 10 yıllık deneyiminden faydalanıyor.

 Otomobilin tasarımında yükseltilmiş ön eşik, ön ve arka tamponlara entegre koruma çıtaları yer alırken özel bir far tasarımına sahip. Ön kısımda, %100 LED projektörler iki bölüme ayrılıyor: Üst kısımda yatay bir hat ve tampona entegre 4 grafik bileşen göze çarpıyor. Arka kısımda, yine %100 LED olan 4 far bir çift Y oluşturuyor. Bu görsel tarz, Dacia modellerin gelecekteki far tasarımını oluşturuyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir