HaberRenault

En Çok Değerlenen Model: Megane

Otomotiv sektörünün en büyük veri ve analiz şirketlerinden olan Cardata, son bir yıl içerisinde ikinci elde en çok değer kazanan marka ve modelleri listeledi.

Araştırma kapsamında, ikinci elde değerini en çok artıran marka Renault olurken, fiyat değer oranını en çok artıran modellerin yine Renault modelleri arasında. Cardata verilerine göre, Türkiye’de ikinci el araçlar arasında en çok değer kazanan otomobil, yüzde 46 değer artışı ile 2017 Renault Megane 1.5 DCi Sedan oldu.

2016 model Renault Megane 1.5 DCi Sedan yüzde 42’lik değer artışıyla ikinci sırada bulunurken, 2017 model Renault Clio 1.5 DCi yüzde 41’lik değer artışıyla üçüncü oldu. Türkiye’de en çok değer kazanan dördüncü otomobil modeli ise 1 yılda yüzde 38 ikinci el değeri kazanan 2017 Renaut Megane 1.6 Joy oldu.

Yetkili satıcılar Cardata sistemiyle herhangi bir aracın güncel ikinci el fiyat bilgisine hızlı şekilde ulaşabiliyor. Yapılan araştırmada Renault’un zirvede yer almasının önemli sebepleri başında; Renault2 markası altında gerçekleştirilen kurumsal ikinci el yatırımlarının başarısı ve Türkiye otomotiv pazarında sahip olduğu güvenilir marka kimliği geldiği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir