FerrariMotorsporları

Ferrari Monaco’da Duble Yaptı!

Zafer Vettel’in!

Formula 1 tarihinin en başarılı takımlarından Scuderia Ferrari, 2017 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yeni zaferlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Şampiyonanın 6’ncı ayağı olan Monaco Grand Prix’inde damalı bayrağa ilk ulaşan Scuderia Ferrari pilotu Sebastian Vettel olurken, ikinci sırada ise takım arkadaşı Kimi Raikkonen yer almayı başardı. Takımlar klasmanında 196 puanla liderlik koltuğunda oturan Scuderia Ferrari, 2010 yılı Almanya Grand Prix’inden 7 yıl sonra tekrar “duble” yaparak başarısını taçlandırmış oldu.

Bu yıl kuruluşunun 70. yılını kutlayan Ferrari, F1 tarihine daha şimdiden damgasını vuran SF70H kodlu yeni yarış otomobiliyle, pistlerin tozunu almaya devam ediyor. Muhteşem bir zaferle ayrıldığı Monaco Grand Prix’inde sıralama turlarından itibaren ilk iki sırayı koruyan Scuderia Ferrari, Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen’in podyumda da ilk sırayı almasıyla duble yapmış oldu. Bu sezon başarılı bir performans ortaya koyan Vettel, Monaco Grand Prix ile birlikte 3’üncü yarışını kazandı. Son yarış ile puanını pilotlar klasmanında 129’a çıkaran Vettel, rakibiyle arasını iyice açarak başarısını devam ettirdi.
Oldukça çekişmeli geçen Monaco Grand Prix’inde 2001 yılında da kazanları, tıpkı bu yıl olduğu gibi Scuderia Ferrari ile efsane pilot Michael Schumacher olmuştu. Monaco’nun ardından, Formula 1 Şampiyonası’nın 7’nci ayağı, 11 Haziran’da Kanada’da gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir