HaberRenault

REKORTMEN MEGANE R.S. YENİLENDİ

Pist rekorlarıyla spor otomobil sevenlerin gönlüne taht kuran Megane R.S. yenilendi.

Tamamen yenilenen Renault Megane R.S. artık 276 HP gücünde. Maksimum torku 390 Nm olarak açıklanan otomobilde yeni 1.8 litre turbo benzinli ünite kullanılıyor. 4 silindirli turbo motor 6 ileri manuel ya da çift kavramalı şanzımanlarla satılacak. EDC şanzıman Megane R.S. için bir ilk.

Megane R.S.’de ilk kez kullanılan bir diğer yenilik de Renault’ya özgü 4Control isimli 4 tekerlekten yönlendirme sistemi. Farklı Renualt modellerinde gördüğümüz sistem düşük hızlarda manevra kabiliyetini, yüksek hızlarda yol tutuş ve viraj kabiliyetini arttırıyor.

 

 

 

 

 

 

Megane R.S.’in Sport ve Cup adında iki donanım seviyesi olacağı da açıklanan bilgiler arasında. Sport donanımı günlük kullanım için tasarlanırken, CUP versiyonu pist için daha “sert” tasarlanmış. Cup versiyonda Torsen sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve daha sert spor süspansiyonlar bulunuyor.

 

Megane R.S.’de sunulan yeni araç takip sistemi, 40 sensörden gelen bilgileri topluyor. 8,7 inçlik ekrandan bu verilerin işlendiği R-Link 2 sistemiyle; gaz, fren, direksiyon açısı, 4CONTROL, sıcaklık ve basınç gibi birçok ayar gerçek zamanlı olarak görülüyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir