Mitsubishi

Mitsubishi’nin yeni SUV’u Eclipse Cross Türkiye’de!

Eclipse Cross, markanın 40 yıllık SUV uzmanlığı, 80 yıllık 4×4 geçmişinin en son ürünü.

Japon üretici için yeni bir tasarım anlayışının başlangıcı olan Eclipse Cross, Mitsubishi Motors’un, Renault Nissan Mitsubishi işbirliğinin önemli bir adımını oluşturuyor. Coupe tasarım çizgisiyle rakiplerinden farklılaşmayı hedefleyen otomobilin far ve stop tasarımı da çok cesur.

Toplam uzunluğu 4405 mm olan Eclipse Cross 2670 mm dingil mesafesiyle geniş bir yaşam alanı sunuyor. Arka koltuklarının 200 mm hareket ettirilebilmesi yükleme ve yaşam alanında esneklik sağlıyor.

Eclipse Cross adaptif hız sabitleyici, çarpışma önleme sistemi, şerit takip uyarı sistemi, kör nokta uyarısı, hareketli nesne algılama sistemi, elektronik park freni gibi gelişmiş güvenlik özelliklerine de sahip.

Orta konsola yerleştirilen Apple Car Play ve Android Auto uyumlu Smartphone Link Display Audio (SDA) sistemi ve touchpad kontrol mekanizması sayesinde sürücü, yoldan gözünü ayırmadan müzik sistemi ve akıllı telefon fonksiyonlarını kullanabiliyor.

1,5 Litrelik turbo benzinli motoruyla 163 HP güç ve 250 Nm tork üreten otomobil 6 ileri vitesli manuel veya 8 kademeli CVT şanzıman seçeneklerine sahip. Önden ya da 4×4 çekişli olarak tercih edilebilen Eclipse Cross Rijit gövde yapısı ve iyi kalibre edilmiş süspansiyon sistemi, yol tutuşunu güçlendiriyor.

Evo’dan hatırladığımız aktif yalpa kontrolünün (AYC) modern bir uyarlaması ile birleştirilmiş Sürekli Dört Çeker Sistemi (S-AWC) ise Eclipse Cross’un viraj performansını artırarak sürüş keyfini ve güvenliğini SUV standartlarının ötesine taşıyor.

Temsa Genel Müdürü Akpulat:

“2018’de 4 kat büyümeyi hedefliyoruz”

Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Levent Akpulat yaptığı açıklamada, Mitsubishi Motors’un 2017’de globalde yüzde 10 büyüdüğünü belirtirken bu oranın, Renault Nissan Mitsubishi Motors İttifakı’nın en yüksek büyüme hamlesi olduğunu belirtti. Akpulat “Mitsubishi Motors, önümüzdeki üç yılda satışlarda yüzde 30’un üzerinde artış hedefliyor. Eclipse Cross’un Türkiye pazarına girmesi bu anlamda önemli. Türkiye olarak biz de gerçekleştirdiğimiz Eclipse Cross lansmanı ile yılda 2.000 adet Eclipse Cross satışı gerçekleştirerek binek araç kategorisindeki satışlarımızı 4 kat artırmayı hedefliyoruz.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir