HaberHonda

YENİ HONDA INSIGHT

 Japon üreticinin yeni hibrit sedanı Yeni Honda Insight resmen tanıtıldı. Civic ve Accord modellerinin ortasına konumlandırılan Honda Insight’ın çarpıcı noktası 3.3 lt/100km yakıt tüketimi iddiası!

Yeni Honda Insight’ın motor kaputunun altında 1.5 litre benzinli ve bir çift de elektrikli motor sistemi bulunuyor. Atkinson döngüsüyle çalışan i-VTEC 1,5 benzinli motor 107 HP güç ve 134 Nm maksimum tork üretiyor. Elektrikle çalışan motorlar ise 129 HP güç ve 267 Nm tork üretiyor. Sadece elektrikli motorla da yol alabilen Insight EV sürüş modunda, 60 hücreli lityum-iyon pillerinin enerjisiyle 1.6 kilometre boyunca sessiz ve akaryakıtsız bir sürüş vadediyor. Spor modda ise maksimum performans için çalışan sistem, kabin içerisinde sportif ses yansıtan bir ses jeneratörünü devreye sokuyor.

 

Ferah bir yaşam alanı vadeden Insight, diz mesafesi konusunda sınıfının en iyisi olma iddiasında. 2700 mm dingil mesafesi de bu iddiayı güçlendiriyor. Insight’ın bagaj hacmi 428 litre olarak belirtiliyor.

 

Modern çizgilere sahip iç mekanda 7 inçlik gösterge paneli ve 8 inçlik multimedya ekranı bulunuyor. Android Auto veApple CarPlay desteği sunan sistemin kontrolü için ergonomik kullanım gözetilerek fiziksel tuşlar da tasarlanmış.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir