FordHaber

Ford’un Gelecek Vizyonu ve Türkiye’deki Yeni Modelleri

Ford, otomotiv dünyasında heyecan uyandıran yenilikler ile karşımıza çıktı. Yeni marka vizyonu “Bring on Tomorrow” ile otomobil severlere “geleceği bugünden yaşatabilmek” için yenilikçi teknolojileri ve hizmetleri bir arada sunma iddiasında. Ford SUV ailesinin yeni üyeleri Kuga ve Puma da bu vizyonun en güncel örnekleri.

Ford Avrupa, 2020 yılına yepyeni bir marka vizyonu ile başladı. “Geleceği Bugünden Yaşa” (Bring on Tomorrow) ana teması ile otonom, bağlanabilir ve elektrikli araçların rol oynayacağı gelecek için yeni bir vizyon belirlediğini açıkladı. Otomotivin geleceği için yol gösterici bir rehber olarak tanımlanan bu vizyon, yenilikçi ürünler ve hizmetlerle sürücülere ve yolculara bir araçtan çok daha fazlasını sunmayı vadediyor.

Ford’un artık “gelecek”ten konuşan bir marka olduğunu vurgulayan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk; “Ford dünyasında bir slogan veya kampanyadan çok daha fazlası olan ‘Geleceği Bugünden Yaşa’, otomotivin geleceği için yol gösterici bir rehber olacak. Ford Otosan olarak bu yeni vizyon doğrultusunda otomotiv sektörünü yeniden yaratan marka olmak üzere yolumuza devam ediyoruz. Artık biz geleceği hayal etmiyoruz, yaşatıyoruz. Köklü mirasımızdan aldığımız güçle, bu değişimi satış ve satış sonrası müşteri deneyiminden başlayarak araçlarımıza ve teknolojilerimize yansıtmaya devam ediyoruz. Son yıllarda hızla büyüyen SUV segmentinde dengeleri değiştirecek Yeni Kuga ve Yeni Puma, bu alandaki iddiamızı yeni modellerle ortaya koyma yaklaşımımızın en önemli adımlarından biri” açıklamalarında bulundu.

Ford’un Avrupa’da en çok satan SUV’ı olan ve tamamen yenilenen Ford Kuga artık daha modern ve sportif görünen tasarımıyla dikkat çekerken daha konforlu ve geniş iç mekân vadediyor.

Style, Titanium ve sportif karakterli ST Line versiyonlarına sahip olan yeni Ford Kuga gelişmiş güç ve aktarma organlarıyla sınıfında verimlik iddiasına sahip. Yeni Ford Kuga, 1.5 litre EcoBoost turbo benzinli motor ve manuel şanzımanın yanı sıra sekiz ileri vitesli otomatik şanzımanla da kombine edilebilen 1.5 litre EcoBlue dizel motor da seçenekler arasında yer alıyor. Akıllı 4×4 Çekiş Sistemi ile sunulan 2.0 lt Ecoblue dizel ve 2.5 litre PHEV benzinli motorla zengin bir güç ve aktarma organı çeşitliliği sunuyor. Önümüzdeki dönemde Şarj Edilebilir (Plug-in) hibrit versiyonunun da Türkiye’de sunulması planlanan Yeni Ford Kuga’nın ilk etapta 1.5 litre EcoBoost benzinli manuel şanzımanlı versiyonu ve sekiz ileri otomatik şanzımanla kombine edilebilen 1.5 litre EcoBlue dizel versiyonları Türkiye’de fiyat listesinde yer alacak. Kuga’nın başlangıç fiyatı 274.000 TL’den başlarken, dizel motor otomatik şanzıman ikilisi 294.700 TL’den satılıyor. Şarj edilebilir hibrit Kuga için ise 802.600 TL isteniyor.

Ford, otomobil severlerin artan ilgisine paralel olarak SUV ve SUV karakterini yansıtan crossover modelleriyle ürün portföyünü zenginleştirmeye devam ediyor. Yeni Ford Puma, dinamik tasarımı, yenilikçi teknolojileri ile segmentine farklı bir alternatif getiriyor. Türkiye’de ‘Style’ ve ‘ST-Line’ donanımları ile satışa sunulan Yeni Ford Puma, ‘Style’ donanımda 1.0 lt EcoBoost 95 HP benzinli 6 ileri manuel ve 1.0 lt Ecoboost 125 HP 7 ileri otomatik seçenekleriyle alınabiliyor. ‘ST-Line’ donanımda ise 1.0 lt EcoBoost Hibrit 155 HP 6 ileri manuel seçeneğiyle alınabiliyor. Ford Puma’nın benzinli motor ve manuel şanzımanla başlangıç fiyatı 194.300 TL olarak belirlenmiş. Benzinli motor ve otomatik şanzıman ikilisiyse 210.000 TL’den satılıyor. Hibrit seçeneği ise 268.200 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir