HaberHonda

HACİM SİHİRBAZI YENİ HONDA JAZZ

Honda Jazz tüm detaylarıyla ortaya çıktı. Artık hibrit motora sahip olan Jazz, e:HEV ismini çift elektrikli motor ve bir adet atmosferik benzinli motorla sunuyor.

Yeni Honda Jazz’ın 109 PS (80kW) sistem gücü ve 253 Nm tork üretimiyle performans iddiası büyük. Emisyon iddiasına 102 gr/km (WLTP) karma CO2 emisyon salım değeri iyle cevap veren Jazz’ın ortalama yakıt tüketimi 4,5 lt/100 km (WLTP) yakıt tüketimi değerlerine sahip olduğu açıklandı. 0-100 km/s hızlanması ise 9.4 saniye sürdüğü açıklandı. Güncel elektronik sürüş güvenlik yardımcılarına ek olarak 10 adet de hava yastığı sunuluyor.

Üç adet sürüş modu sunulan otomobilde, EV Drive modu ile elektrikli sürüş sağlanırken, Hybrid Drive moduyla  hibrit sürüş, Engine Drive moduyla da benzinli motor ile ilerlemek mümkün.
Jazz’ın segmentinin en cömert yükleme alanlarından birini sunma iddiası devam ediyor. Honda Jazz, katlanarak yükleme alanının genişlemesini sağlayan ‘Sihirli Koltuklar’ aracılığıyla 1.203 litreye varan bir bagaj hacmi sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir