HaberHonda

Honda e:TECHNOLOGY

Yeni Honda Jazz ve Jazz Crosstar modellerinin Avrupa lansmanını global web sitesi üzerinden yapan Honda, tüm elektrikli araç modellerini ve enerji yönetim hizmetlerini bir araya toplayacağı e:TECHNOLOGY markasını tanıttı.

Honda, 2020 yeniliklerini, tüm elektrikli araç modellerini ve e:TECHNOLOGY markasını dijital lansmanı ile tanıttı. Honda, tüm ürün gamının 2022 yılına kadar elektrikli olmasını hedefliyor.

e:TECHNOLOGY Honda’nın tüm yeni modellerinde yer alacak olan gelişmiş bağlanabilirlik teknolojisi. My Honda+ uygulaması ve Honda Kişisel Asistan’ı ile donatılan Honda e, yeni Jazz ve

Jazz Crosstar bu uygulamanın ilk örneklerini oluşturuyor. Günümüz tüketicisinin, otomobillerinin hayatlarıyla bağlantı kurmasını beklediğini söyleyen Honda Motor Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Gardner “Honda, geliştirmiş olduğu Honda Personal Assistant ve My Honda+ gibi yeni nesil çözümlerle kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor.” dedi.

 

Yeni Honda Jazz, standart olarak gelişmiş e:HEV hibrit teknolojisiyle yollara çıkıyor. Jazz için geliştirilen e:HEV sistemi sürüş keyfi ve konforu vaat ediyor. Sistemde iki adet güçlü elektromotor 1.5-litre DOHC i-VTEC benzinli motoru destekliyor. Güç sabit vitesli bir şanzıman üzerinden yola aktarılırken elektromotorlar lityum-iyon bataryalar tarafından besleniyor. Toplam 109 HP (80 kW) güç sayesinde Jazz e:HEV 9,4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabiliyor ve 175 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Yakıt tüketimi olarak 4,5 lt/100 km (WLTP) tüketim ile Crosstar versiyonunda 4,8 lt/100 km (WLTP) tüketim değeri sunuyor.

 

Honda, küçük sınıfta, SUV esintileri taşıyan Jazz Crossstar versiyonunu da tanıttı. Standart modelle aynı hibrit güç-aktarma organına ve iç mekan özelliklerine sahip olan yeni Jazz Crosstar, artırılmış yerden yükseklik, suya dayanıklı döşemeler ve entegre tavan rayları ile ayrışıyor. Görsellik daha güçlü bir ön ızgara, siyah trimler ve şık yan eşikler ile güçlendiriliyor. Crosstar modeline özgü jantlar SUV tarzına vurgu yaparken otomobilin güçlü görünümünü tamamlıyor.

2020 yazından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak olan Honda e, işlevsellik ve kullanım kolaylığına odaklanarak tasarlandı. Yeni elektrikli araçlara özel platform birçok avantajı beraberinde getiriyor. Sadece 4,3 metrelik dönüş çapı üstün manevra kabiliyeti ve şehir içinde pratiklik sağlarken 50:50 ön arka aks ağırlık dağılımı ve düşük ağırlık merkezi üstün sürüş dinamiklerini beraberinde getiriyor. Sessiz sürüş konfora katkı sağlarken kesintisiz ivmelenme sürüş keyfine katkı sağlıyor. Honda’nın gelişmiş elektrikli araç teknolojileri 35,5 kWh kapasiteli bataryayla 222 km (WLTP) elektrikli sürüş menzili sunarken hızlı şarj özelliği sadece 30 dakikada yüzde 80 şarj imkânı sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir