HaberOpel

Opel Astra Daha Güçlü Bakıyor

Opel Astra, IntelliLux LED Matrix far özelliği ile karşıdan gelen sürücünün gözünü rahatsız etmeden, sürücüsüne uzun aydınlatma menzili sağlıyor.

Opel, Astra modelinde 2015 yılında Matrix farlar sunularak sınıfında fark yaratması sağlanmıştı. Opel, IntelliLux LED Matrix far teknolojisini sürekli olarak geliştirmeye devam etti ve yeni modellerinde de bu donanımı pazara sundu.  Teknolojik yenilikleri yaygınlaştırma ve herkes için daha güvenli bir sürüş sunma hedefine uygun olarak Opel, Yeni Corsa’da IntelliLux LED Matrix far sistemini ilk kez küçük otomobil segmentinde piyasaya sunan marka oldu. Şimdi bu teknoloji Astra’da sunuluyor. Bu yetenekli aydınlatma sistemi ile her türlü yol koşuluna otomatik olarak uyum sağlayan yenilikçi far teknolojisiyle Astra sınıfındaki yerini daha da güçlendiriyor. Yeni Opel Astra’da sunulan adaptif IntelliLux LED Matrix farlar adeta geceyi gündüze çevirerek sadece sürüş güvenliğini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda sürüşü daha keyifli hale getiriyor.

“Modellerimizde kullanıma sunduğumuz adaptif  IntelliLux LED® Matrix farlar sayesinde öncü bir far teknolojisi geliştirdik.” diyerek sözlerine başlayan Far Teknoloji Müdürü Ingolf Scheider sözlerine şöyle devam etti: “Bu far teknolojisi ile, müşterilerimize diğer sürücülerin gözünü rahatsız etmeden mümkün olan en iyi aydınlatma seviyesini ve görüş açısını sunuyoruz. Trafikte seyir halindeyken müşterilerimizi sürekli otomobillerinin farlarını açıp kapatmaya maruz bırakmayarak konsantrasyonlarını en optimum seviyede tutmalarını sağlıyor ve bu yolla onların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Matrix far sistemi, müşterilerilerimiz için sürüşü daha keyifli hale getirdiği gibi onların güvenliğini de artırıyor.

Yeni Opel Astra, ön farlarında bulunan 16 adet LED hücre ile geceyi gündüze çeviriyor. O anki sürüş ortamına otomatik olarak uyum sağlayan bu özellik sayesinde karşıdan gelen otomobille önde giden otomobili aydınlatma alanının dışında bırakıyor.

Yeni Opel Astra ile şehir dışında karanlık bir yolda seyir halindeyken, Matrix farlar, otomatik olarak uzun far moduna geçiyor ve farların yol aydınlatma menzili ile gücünü kendisi sürekli olarak ayarlıyor. Sistem diğer sürücülerin gözlerini rahatsız etmeden yolun geri kalanını ve çevresini parlak bir şekilde aydınlatıyor, diğer araçların farlarını algılamadığı anda ise LED hücreler otomatik olarak tekrar yanmaya başlıyor.

IntelliLux LED® sadece her koşulda mümkün olan en iyi aydınlatma alanını ve görüşü sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda, diğer sürücüleri rahatsız etmeme özelliğine ek olarak,  farklı bir güvenlik avantajı daha sunuyor. Opel sürücüleri yol kenarındaki nesneleri normalde olduğundan çok daha erken görebiliyorlar. Bu özellik onlara, yola aniden bir hayvan çıkması gibi beklenmedik durumlarda, uygun tepkiyi vermek için hızlı aksiyon alma yetisi  kazandırıyor.

2020 Opel Astra IntelliLux LED matrix light

Uzmanlar ve müşteriler Opel’in en iyi far teknolojisine sahip  olduğu konusunda hemfikirler. 2015 yılında Astra’nın far sistemi tanıtılırken, AUTOBEST otomobil gazetecileri jürisi Opel’in Matrix far teknolojisi ile  otomobil far sistemlerinde devrim yarattığı sonucuna vardı. Kapsamlı testler sonrası, jüri üyeleri, bu far teknolojisini tek kelime ile yorumlamak gerekirse ‘Büyü!’ olarak nitelediler ve  çok etkilendiklerini belirttiler.

2020 Opel Astra IntelliLux LED matrix light

Müşteriler de otomotiv gazetecileri ile aynı bakış açısına sahip. IntelliLux LED® Matrix farlar son derece popüler bir güvenlik ve konfor özelliği olarak müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor. Adaptif farlar, sadece sürücünün karanlık veya kötü hava koşullarında görüşünü iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda sürücüye konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

Opel’in göz kamaştıran, öncü ve yenilikçi tam LED far teknolojisinden sadece Yeni Opel Astra kullanıcıları değil küçük otomobil segmentinde bulunan Yeni Corsa kullanıcıları da faydalanıyor. Alman devi, IntelliLux LED® Matrix far teknolojisi  ile Opel ilkelerine sadık kalarak sadece yüksek fiyatlı otomobillerde sunulabilen ileri teknoloji özellikleri, geniş kitlelerin kullanımına sunmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir