CitroenHaberHaftanın Otomobili

SIRA DIŞI SEDAN DS 9

DS 9 tüm pazarlar düşünülerek geliştirilen lüks bir sedan olarak karşımıza çıktı. Lüks detayları ve geniş kullanım alanlarıyla orta sınıfta Premium bir alternatif olacak.

4,93 metrelik uzunluğu, 1,85 metrelik genişliği ve 690 mm çapındaki tekerlekleri ile DS 9, EMP2 platformundan yükseliyor. Yatık arka camı ile “fastback” tarzı sunuyor.DS 9, satışa sunulduğu andan itibaren E-TENSE şarj edilebilen hibrit teknolojisini sunabilecek. Turbo beslemeli benzinli PureTech motora eşlik eden elektrik motoru sayesinde, 225 BG elde edilirken 11,9 kWh kapasiteli bir batarya, WLTP koşullarına göre 40 ila 50 km tam elektrikli sürüş menziline olanak sağlayacak.

Bu elektrik motoru, sekiz ileri oranlı otomatik şanzıman üzerinden 110 HP ve 320 Nm tork sunuyor. Bu elektrik motoru, kalkışlarda, herhangi bir hızda iken hızlanmaya destek amaçlı ya da 135 km/s hıza kadar tam elektrikli sürüş sırasında kullanılabiliyor. 7,4 kW gücündeki bataryalar, 1,5 saat içerisinde doldurulmasına olanak sağlıyor.

Hibrit motor yelpazesi kısa bir süre sonra iki adet daha E-TENSE güç ünitesi kazanacak. Bunlardan bir tanesi 250 BG iken diğeri 360 BG akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ile yere aktarabilen bir ünite.

Performansını ve yakıt ekonomisini DS 7 CROSSBACK’te ispatlamış olan 1,6 litre hacminde, 225 BG PureTech turbo beslemeli benzinli motor ise yelpazenin benzinli seçeneğini oluşturacak. Tüm motor seçenekleri, hızlı vites değişimi sağlayan sekiz ileri oranlı otomatik bir şanzıman eşliğinde sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir