HaberSkoda

Skoda’nın İlk Elektrikli SUV’u ENYAQ

Skoda, ilk elektrikli SUV modeli Enyaq iV ile yeni tasarım dilini oluşturmak adına bir adım daha atıyor. 1 Eylül’de Prag’da gerçekleştirilecek Dünya Prömiyeri’yle tanıtılacak olan Enyaq iV’nin, yayınlanan çizim görselleriyle tasarımı büyük ölçüde ortaya çıktı.

Skoda’nın Scala, Kamiq ve dördüncü nesil Yeni Octavia ile güncellenen tasarım dili üzerine yapılan Enyaq iV, aerodinamik çizgileri, dinamik ve güçlü tasarımıyla şimdiden dikkat çekiyor. Enyaq iV’nin arkasındaki çizgilerde, C formundaki stop grubu tasarımı ve marka logosu yerine Skoda harflerinin yazılması gibi markaya özgü detaylar görülüyor.

Gelen ilk bilgilere göre Full-LED matrix farları ve LED gündüz farllarıyla LED stoplar sunulacağı belirtiliyor. Otomobilin içerisinde de ferah bir yaşam alanı vaat ediliyor.

Enyaq iV, arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek. Bunun yanı sıra üç farklı batarya ve beş farklı güç seviyesiyle sunulacak. Yüzde 100 elektrikli güç ünitesine sahip olacak Enyaq iV, Hızlı şarj özelliği ve maksimum 125 kW kapasitesi ile sunulacak Enyaq iV’nin 500 kilometre kadar menzili olacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir