HaberVolkswagen

Yeni VW Caravelle Highline

Yeni VW Caravelle Highline sunduğu bir çok yenilikçi özellik ile sınıfında tek olma iddiasında. Geçtiğimiz kasım ayında pazara sunulan Volkswagen Caravelle’in en üst donanım seviyesine sahip Highline modeli de artık fiyat listesinde yerini aldı.

Kendi sınıfının en çok tercih edilen modellerinden biri olan VW Caravelle, model ailesinin yeni üyesi Highline’da, mevcut Comfortline donanımına göre tasarım, performans ve teknoloji bakımından yeni standart özellikler sunuyor. Konfor tipi ön konsol, krom paket, ön çamurluklarda yer alan “Bulli” logosu, otomatik seviye ayarına sahip LED ön far ve arka stoplar ve 17″ Woodstock alüminyum alaşımlı jantlar da Yeni Caravelle Highline’ın öne çıkan tasarım öğeleri arasında.

Yeni VW Caravelle Highline’da yer alan ve standart olarak sunulan önemli yeniliklerden biri Park Assist V3.0; Bu özellik sayesinde aracı ön, arka, paralel veya çapraz olarak kendi kendine dar yerlerde park edip, park yerinden çıkabiliyor. Ayrıca Geri Manevra Asistanı sayesinde, geri çıkarken arkadan araç ya da yaya gelmesi durumunda aracın kendiliğinden durması sağlanıyor. Yine standart olarak sunulan Geri Görüş Kamerası sayesinde, park ve manevra fonskiyonu rahatça tamamlanıyor. Caravelle Highline’da standart olarak yer alan bir diğer yenilik, Elektrikli Bagaj Kapağı; tek bir düğmeye basılarak kolayca açılıp kapanmasını sağlayan sistem, hafızalı yükseklik ayarı özelliği sayesinde kapalı garaj gibi alçak yerlerde tavana çarpma olasılığını da azaltıyor.

9,2 inçlik renkli ve dokunmatik ekranlı navigasyon sistemi Discover Pro 9.2″ Navigasyon sistemli radyo ve navigasyon ekranını dijital gösterge panelinde görüntülemeye imkan tanıyan, istenirse farklı ara yüzlerle kişiselleştirilebilen Dijital Gösterge Paneli ve Sürücü Bilgilendirme Sistemi sunulan yenilikler arasında yer alıyor. El hareketinizle değişebilen menüsü Yeni Caravelle Highline’ı kullanırken dikkatinizin dağılmamasını sağlıyor.

Yeni Caravelle Highline, Sesli Komut ve Kablosuz App-Connect özelliğini de standart olarak sunuyor. Sistem, sesli komutla arama yapmayı, navigasyona adres yazmayı veya radyo kanalları arasında geçiş yapmayı sağlıyor. Akıllı telefonların Discover Pro 9,2″ navigasyon sistemli radyoya bağlanabilmesine imkan tanıyan Kablosuz App-Connect özelliği de, araç hareket halinde değilken ekranda DVD veya Mp4 formatında videoları oynatabiliyor.

Yeni Caravelle Highline, sınıfında dört tekerlekten çekiş özelliği sunabilen tek model olma ayrıcalığını taşıyor. Opsiyon olarak sunulan 4Motion sistemi, zorlu yol koşullarında bile maksimum çekiş ve güvenli sürüş vaat ediyor. Arka aksa entegre edilen 4Motion sistemi ön ve arka aks arasında gücü en verimli şekilde aktararak ihtiyaç halinde aracın zorlu koşullarla baş etmesini sağlıyor.

2.0 litre motora sahip Caravelle Highline, 3800-4000 d/d’de 199 HP güç üretirken, 1400-2400 d/d’de 450 Nm’lik maksimum tork üretiyor. 7 ileri vitesli DSG şanzımanla satın alınabilen Yeni Caravelle Highline, ortalama 6,1-7,4 lt/100 km tüketim verisi sunarken 4Motion seçeneğinde bu değer ortalama 6,9-8,3 litre olarak gerçekleşiyor.

Yeni Caravelle Highline 2.0 TDI (8+1) Uzun Şasi 199PS DSG modeli 349 bin 500 TL’den, 2.0 TDI (8+1) Uzun Şasi 199PS DSG 4Motion modeli ise 399 bin 500 TL’den başlayan kampanyalı anahtar teslim fiyatlarla alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir