Haber

Sony’de elektrikli otomobil üretti!

CES 2020 fuarında Sony, teknolojilerini tanıtmak amacıyla Vision-S isimli elektrikli otomobilini tanıttı.

Mobilite çözümü üreten Sony Vision-S, 30’dan fazlasına sahip CMOS fotoğraf sensörlerine sahip. LiDAR ve gelişmiş radar teknolojileriyle otomobil dışındaki insanlar da tanınabiliyor. Time of Fight (ToF) sensörleri Vision-S’in de araç içindeki kişileri tanıyor.

Vision-S, kokpitte zengin bir infotainment sistemi büyük ekranlarla sunuyor. Konsolu kaplayan ekranlar haricinde ön koltukların arkasında da ekranlar bulunuyor. Sony Vision-S’te sunulan teknolojilerden biri de 360 Realit Audio sistemi. Bu sistem 360 derecelik duyma hissini yaşatıyor. Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, “Vision-S tamamen yeni bir alt yapıya sahip.” dedi. Bu altyapı konunun uzmanı, otomotiv tedarikçisi Magna tarafından geliştirilmiş. 200 kW’lik iki motora sahip otomobilin 0-100 km/s hızlanmasının 4.8 saniye olduğu belirtiliyor.

Sony’nin Bosch, Continental, NVIDIA ve Qulacomm ile ortak olarak gerçekleştirdiği bu proje konsept aşamasında olsa da şimdiden elektrikli otomobil üreticilerine bir rakip olabileceği konuşulmaya başlandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir