FordHaber

TÜRKİYE’YE GELİR BU! FORD BRONCO

Ford’un unutulmaya yüz tutmuş arazi aracı Bronco ismi yeni nesilde tekrar hayat buldu. Orijinal tasarıma uygun olarak yeniden tasarlanan arazi aracı iki farklı modelle, Bronco ve Bronco Sport isimleriyle üretiliyor. Bronco daha güçlü motorlarla üretilirken, Bronco Sport daha ekonomik ve küçük silindir hacimli motorlara sahip.

Bronco’da 2.7 litre 310 HP V6 ve 2.3 litre 270 HP 4 silindirli benzinli motorlar sunuluyor. Sport modelinde ise 2.0 litre 245 HP ve 1.5 litre 181 HP motor seçenekleriyle satılıyor. Küçük silindir hacimli motorlara sahip olan Bronco Sport’un Avrupa pazarı için cazip olduğu görülüyor. Bronco Sport’u Türkiye pazarında da görmek mümkün olacaktır.

Dört tekerlekten çekiş sistemi, manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle arazi ve şehir ihtiyaçlarına cevap verebilecek alternatiflere sahip. Hatta farklı kullanım ihtiyaçlarına göre, kapıları ve tavanı da sökülerek yol alması da mümkün. Kapılar söküldüğünde yan aynaların A sütunlarına sabitlenmiş olması sebebiyle bir güvenli sorunu yaşanmıyor. Tavanın sökülmesine rağmen yolcuların çelik bir kafes içinde güvende olduğu da görülüyor.  

Boyutlarına baktığımızda Bronco’nun beş kapılı karoser 4810 mm uzunluğa ve 2950 mm dingil mesafesine sahipken, üç kapılı karoser 4412 mm uzunluğunda 2550 mm dingil mesafesi sunuluyor.

4×4 aktarma ve 8 ileri otomatik şanzımanla üretilen, sadece 5 kapılı karosere sahip Bronco Sport 4387 mm uzunluğa ve 2669 mm dingil mesafesine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir