HaberHyundai

YENİ HYUNDAI TUCSON NASIL GÖRÜNECEK?

Hyundai, kompakt SUV sınıfındaki modeli Tucson’un tamamen yenilenmiş neslinin ilk çizimleri gözler önüne serdi. Yeni bir platformdan yükselen Tucson için markanın Parametrik Dizayn felsefesine sadık kalarak hazırlandığı belirtiliyor.

Yeni tasarımda ilk dikkat çeken gizli far sistemi oluyor. Bu özelliğiyle sınıfında bir ilki başlattığı verilen bilgiler arasında. Hyundai tarafından geliştirilen bu far teknolojisinde, LED gündüz farları ile farlar birleşerek otomobile güçlü bir görünüm kazandırılmış. Bu tasarımdaki kabartmalı yapısı ile mücevher benzeri ızgara kullanılmış. Bu far ve panjur tsarımıyla birlikte geniş bir duruş kazanmış. Bu genişlik yeni platformun da daha geniş olmasuyla uyum gösteriyor. Selefinden daha uzun ve geniş olan Tucson’da daha uzun bir motor kaputu kullanılmış. Otomobilin profilinde de geleneksel SUV çizgisi yerine daha çok coupe formatı kullanıldığı görülüyor.

İlk olarak Yeni Elantra’da tanıtılan ‘Sensuous Sportiness – Duygusal Sportiflik’ tasarım kimliği, Tucson’a da entegre edilmiş. Bu felsefede daha sert çizgileri, dik köşe açılarını ve doğadaki keskin şekiller kullanılmış.

İç mekanda da uzay teknolojisinden esinlenilen otomobilde alçak konumlandırılan bir dijital gösterge ekranı ile ikili kokpit tasarımına yer verilmiş. Sürücü ve yolcu, araç içerisinde birbirinden ayrı ayrı konfor özelliklerini kullanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir